تولید برق توسط مددجویان کمیته امداد

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد با اشاره به راه‌اندازی ۲۱۰۰ نیروگاه خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد گفت: سالانه حدود ۱۸ میلیون کیلووات برق توسط نیروگاه‌های خورشیدی مددجویان تولید و وارد شبکه می‌شود.

به گزارش ایسنا، علیرضا رمضانی با بیان اینکه تاکنون در قالب طرح «برکت آفتاب» ۲۱۰۰ نیروگاه پنج کیلوواتی برای مددجویان راه‌اندازی شده است، ادامه داد: این طرح از سال ۹۴ در استان خراسان رضوی آغاز شد و در حال حاضر در ۱۸ استان کشور نیروگاه‌های خورشیدی برای درآمدزایی مددجویان در اختیار آنان گذاشته شده است.

وی افزود: با توجه به شرایط اقلیمی مختلف کشور، تاکنون ۲۵ استان که از میزان تابش آفتاب بالا برخوردار هستند، مجوز راه‌اندازی این نیروگاه‌ها را دریافت کرده‌اند و اجرای ۱۱۰۰ نیروگاه خورشیدی در این استان‌ها برای خانواده‌های تحت حمایت در حال انجام است.

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد تاکید کرد: این نیروگاه‎‌های خورشیدی با اتصال به شبکه سراسری برق، بخشی از بار مصرفی کشور را پوشش می‌دهند که در شرایط کمبود تولید و فشار روی شبکه توزیع، تا حدی جبران کمبود برق را انجام می‌دهند.

رمضانی با بیان اینکه هر واحد پنج کیلوواتی به صورت متغیر، سالانه ۸۵۰۰ تا ۹ هزار کیلووات ساعت برق تولید می‌کند، گفت: بر این اساس و با توجه به ظرفیت فعلی، مددجویان کمیته امداد سالانه ۱۸ میلیون کیلووات برق تولید می‌کنند که با بهره‌برداری از واحدهای جدید، این میزان نیز افزایش می‌یابد.

وی از قرارداد خرید برق مددجویان با وزارت نیرو خبر داد و اظهار کرد: در راستای اجرای طرح برکت آفتاب، طی قرارداد خرید تضمینی، برق تولید شده از این مولدها به مدت ۲۰ سال از سوی وزارت نیرو با نرخ مشخص خریداری می‌شود.

آیا وکیلم؟ عروس و داماد رفته‌اند کلاه بردارند!
بخوانید

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، وی پایداری درآمد مددجویان را مزیت نسبی نیروگاه‌های خورشیدی دانست و گفت: در بحران شیوع رکونا که بسیاری مشاغل و درآمدها با چالش موجه شد، نیروگاه‌های خورشیدی مددجویان کمترین نوسان را شاهد بود.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.