تولید محصولات نانویی برای مقابله با کرونا در کوبا

تولید محصولات نانویی برای مقابله با کرونا در کوبا

معرف‌های مبتنی بر فناوری ‌نانو برای استخراج مغناطیسی آر.ان.ای RNA یکی از این دستاوردها است که بیانگر عزم ملی کوبا برای دستیابی به حاکمیت فناوری و جایگزینی واردات گران قیمت برای شناسایی بیماری کرونا است.

به گزارش روز دوشنبه ستاد توسعه فناوری نانو، دکتر آنجلینا دیاز گارسیا مدیر مرکز مطالعات پیشرفته کوبا در این زمینه توضیح داد که این معرف آزمایشگاهی اجازه استخراج ماده ژنتیکی را می‌دهد که یک مرحله اساسی در فرآیندهای آزمایش پی سی آر است.

وی گفت: این محصول توسط موسسه پزشکی تروپیکال پدرو کوری تأیید شده و دارای تطابق با معرف‌های وارداتی به کوبا است، این محصول نیازی به سرمایش ندارد و همچنین با الزامات سازمان تنظیم مقررات دارو و تجهیزات پزشکی جمهوری کوبا( CECMED) مطابقت دارد.

دکتر دیاز گارسیا اعلام کرد که تعهد ساخت کیت در حدود ۲۰ هزار استخراج روزانه برای سال جاری میلادی است و در تولید این محصول، مراکز مختلفی دخالت دارند که شامل چندین موسسه و همچنین کارگران خود اشتغال است.

تاکنون کوبا موفق به تولید ادوات نمونه‌برداری، وسیله حمل و نقل و انتقال نمونه‌های جمع‌آوری شده و اکنون این معرف‌های مربوط به تشخیص کرونا دستاورد جدیدی است.

دکتر رولاندو پرز رودریگز مدیر علوم و نوآوری ( BioCubaFarma) تأیید کرد که ایده اصلی در این مسیر، راه‌اندازی سیستم کامل تشخیص کرونا است.

این محقق توضیح داد: ظرفیت‌های جدید نه تنها برای کووید ۱۹ بلکه برای هر بیماری با منشأ ویروسی، باکتریایی، بیماری‌های مزمن غیر قابل انتقال از جمله سرطان مناسب است.

وی افزود: هر آنچه برای تشخیص مولکولی مورد نیاز است در کوبا تولید می‌شود و تا سال ۲۰۲۲، کوبا از تمام این فناوری برخوردار است.

سامسونگ گلکسی A01 به روزرسانی اندروید ۱۱ را دریافت کرد
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.