جشنواره کالاهای فرهنگی میزبان ۱۱ نشست مجازی

جشنواره کالاهای فرهنگی میزبان ۱۱ نشست مجازی

ششمین جشنواره کالاهای فرهنگی میزبان ۱۱ نشست با موضوع اسباب‎بازی، نوشت‌افزار و کالاهای فرهنگی در فضای مجازی خواهد بود.

به گزارش ایسنا به نقل از دبیرخانه‌ ششمین جشنواره فیروزه، با مجازی شدن نشست‌های ششمین جشنواره کالاهای فرهنگی، تولیدکنندگان، کارآفرینان و برنامه‌ریزان حوزه صنایع دستی و کالاهای فرهنگی در سراسر کشور امکان بهره‌مندی از مباحث تحلیلی را طی ۱۱ نشست تخصصی خواهند داشت.

این ‌نشست‌ها از هفتم بهمن آغاز شده و تا ششم اسفند ادامه خواهد داشت.

براین اساس «ردپای هنرمند در بازآفرینی و تولید عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌های بومی» عنوان نشستی است که سه‌شنبه هفتم بهمن برگزار خواهد شد. امیر سهرابی (مدیر موزه عروسک و اسباب‌بازی کاشان) و افسانه احسانی ( مدرس و پژوهشگر) سخنرانان این نشست خواهند بود.

«اسباب‌بازی در کرونا» عنوان نشستی با حضور مجید قادری ( مدرس و متخصص حوزه بازی و اسباب‌بازی) و آزاده بیات ( مولف و مدیر بخش اسباب‌بازی موزه عروسک‌های ملل) است. این نشست که دوشنبه ۱۳ بهمن برگزار می‌شود بر موضوع «بازی‌ها و اسباب‌بازی‌های مناسب شرایط کرونایی» تمرکز خواهد داشت.

«سبک زندگی و فن‌آوری‌های روز در صنعت نوشت‌افزار»، «عوامل موثر بر تولید کالاهای فرهنگی» و «آینده‌پژوهی در حوزه نوشت‌افزار» عنوان نشست‌هایی است که به ترتیب در روزهای چهارشنبه ۱۵ بهمن، یکشنبه ۱۹ بهمن و دوشنبه ۲۰ بهمن برگزار می‌شود. مهدی حسینی‌پور (تولیدکننده محصولات رسانه‌ای)، سیدحامد فیروزی (تولیدکننده و مشاور حوزه میراث فرهنگی)، بهزاد سلیمانی ( مولف، طراح و عضو هیئت علمی‌دانشگاه) و مجید اکبری (مدیر روابط عمومی‌انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار کشور) در این نشست‌ها به طرح مبانی تولید، موانع پیش رو، راهکارها و شیوه‌های تولید خواهند پرداخت.

دبیر هشتمین جشنواره ملی تن‌پوش انتخاب شد
بخوانید

همچنین قرار است متخصصان کالاهای فرهنگی، فناوری‌های نرم، اسباب‌بازی و محصولات فرهنگی اقوام ایرانی در سایر نشست‌ها به بحث و تبادل نظر بپردازند که خبر این نشست‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

علاقمندان می‌توانند این نشست‌ها را در صفحه رسمی‌جایزه کالاهای فرهنگی ( فیروزه) به آدرس @jayezeh.firrozeh دنبال کنند. این نشست‌ها در ساعت ۱۸ به نمایش درخواهد آمد.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.