جلال چراغپور: اگر من بودم به علی کریمی رای می‌دادم

جلال چراغپور: اگر من بودم به علی کریمی رای می‌دادم

کارشناس فوتبال ایران، گفت: هر عقل سلیمی می‌گوید که رئیس فدراسیون فوتبال باید از اهالی این رشته باشد.

خبرورزشی/ مدیریت فوتبال؛ جلال چراغپور کارشناس فوتبال ایران، انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال را در مصاحبه ای آنالیز کرد. بخش‌های مهم مصاحبه چراغپور را در زیر می‌خوانید:

*خبر در گذشت میناوند بسیار تلخ بود. این ضایعه را به خانواده میناوند و همه اهالی فوتبال و طرفداران باشگاه پرسپولیس تسلیت می‌گویم. درباره انتخابات فدراسیون فوتبال باید بگویم افرادی به عنوان نامزد در این انتخابات حضور دارند که می‌شود کارنامه آنها را بررسی کرد. مثلاً خیلی راحت می‌توانیم کارنامه مصطفی آجرلو را بررسی کنیم و ببینیم که او از گذشته‌ها مدیر فوتبالی بوده و تا همین الان هم در فوتبال مدیریت دارد. یا مثلا کارنامه علی کریمی و حیدر بهاروند را می‌توان مطالعه کرد. خوشبختانه شرایط طوری است که می شود تک‌ تک این افراد و کارنامه‌هایشان را تعقیب کرد.

*مساله دیگر این است که ما باید بدانیم چرا باید به یک نفر رای بدهیم و آن یک نفر مد نظر ما چه تفاوتی با بقیه دارد؟ آیا نامزدی مثل کریمی می‌تواند رئیس فدراسیون شود؟ آیا مسائلی مثل تحصیلات، زبان و روابط عمومی بین الملل و … مهم نیست و فقط شهرت کافی است؟ آیا یک تاجر می‌تواند رئیس فدراسیون شود؟ اگر قرار بر این بود که که میلیاردرها به راحتی فوتبال را اداره می کردند. به نظر من باید رزومه همه به صورت کامل مورد بررسی قرار بگیرد.

*هر عقل سلیمی می‌گوید رئیس فدراسیون باید از اهالی فوتبال باشد و به نوعی فدراسیون فوتبال باید به دست کاربلدان این رشته اداره شود. همچنین رئیس فدراسیون باید به مسائل فنی، مدیریت انسانی، مسائل اقتصادی و … که به فوتبال ارتباط دارد، شناخت کامل داشته باشد. واقعا مهم است که رئیس فدراسیون به این چیزها اشراف کامل داشته باشد. وقتی یک شخص صرفا سیاسی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود، از لحاظ فوتبالی نمی‌تواند خیلی کار خاصی انجام بدهد.

پورتو یک - ناسیونال صفر/ طارمی؛ برگ برنده اژدهایان
بخوانید

*اگر قرار باشد یک مدیر صرفا سیاسی به فدراسیون بیاید، همان اتفاقی که برای باشگاه‌ها و مدیریت آن‌ها در این چند سال رخ داده، برای فدراسیون هم رخ می‌دهد. یعنی افرادی مدیر می شوند که از ضوابط فوتبالی چیزی نمی دانند و فقط مدیریت بلد هستند. ضمن اینکه در این شرایط سن مدیرعاملی هم در باشگاه های ما پایین آمده و نباید این اتفاق در فدراسیون نیز رخ بدهد. هر زمانی که در فوتبال و مدیریت آن به قحط الرجال رسیدیم آن وقت می شود از مدیران سیاسی یا غیر فوتبالی استفاده کرد.

*اگر من حق رای داشتم به علی کریمی رای می‌دادم یا اگر علی دایی در انتخابات حضور داشت به او رای می‌دادم یا هر فرد فوتبالی دیگر. بالاخره فوتبال را باید فوتبالی‌ها اداره کنند.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.