حداقل ۲۰ درصد کسری بودجه در سال ۹۹/تاکید بر اتمام پروژه های نیمه تمام در بودجه ۱۴۰۰

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۰ از کسری بودجه حداقل ۲۰ درصدی در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش ایسنا، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران پس از ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ از سوی شهردار تهران به شورا، در تذکری گفت: دیده شدن تبصره ها در ردیف ها از جمله اتفاقات خوبی است که از گذشته به کندی پیش می رفت و امسال آنگونه که گفته و وعده داده شده رشد خوبی داشته است. توجه به پروژه های کوچک مقیاس از سال گذشته جزو برنامه های مهم بود که امسال ادامه پیدا کرده است.

فراهانی با اشاره به بودجه شهرداری تهران افزود: توجه به عملکرد بودجه اهمیت دارد و تا آخر آذر ماه ۱۵ هزار میلیارد تومان بودجه محقق شده و اگر بدبینانه بگوییم سه ماهه آخر ۵ هزار میلیارد تومان و در حالت خوشبینانه ۱۰ هزار میلیارد محقق می شود و با این وجود ما حداقل ۲۰ درصد عدم تحقق بودجه خواهیم داشت.
وی با اشاره به کسری بودجه ۹۹ تاکید کرد: کسری بودجه موضوع مهمی است که به عنوان ملاحظه مهم در تصویب بودجه آینده باید در نظر گرفته شود. باید به پروژه های نیمه تمام توجه بسیاری شود. در ۶ ماهه آخر شورای پنجم هستیم و همچنان تعداد زیادی از پروژه های شهری بلاتکلیف است.
این عضو شورای شهر تهران با بیان برخی پروژه های بلاتکلیف گفت: پروژه پایانه شرق از جمله آنان است که از ابتدای شورا تا کنون تذکرات بسیاری از سوی شورا داده شده است و پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد بوده و همچنان متوقف است. پروژه باغ صبا، پروژه مژده در منطقه یک، پروژه طغرل در منطقه ۲۰ و همچنین تحول در مدیریت پسماند و سایر پروژه های نرم افزاری و سخت افزاری به شکل نیمه تمام مانده است و با توجه به اتمام زمان بندی پروژه هایی که سال ها متوقف شده، انتظار می رود در بودجه ۱۴۰۰ تمام شدن این پروژه ها و افتتاح آن ها را ببینیم.

مراتع مهم‌ترین ذخیره‌گاه ژنتیکی گیاهان دارویی
بخوانید

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.