حسین زهی: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی همراهی مردم است

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی توانایی دفاعی و شکست سلطه استکبارگران را از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی بر شمرد و تاکید کرد: ایستادگی و همراهی مردم با انقلاب و نظام اسلامی مهم ترین دستاورد چهل ساله انقلاب است.

اسماعیل حسین زهی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول چهار دهه گذشته و گام هایی که باید از این پس برداشته شود، بیان کرد: خوشبختانه امروز شاهد گذشت چهار دهه از طول عمر انقلاب اسلامی هستیم در حالی که خیلی از انقلاب ها تنها چندین ماه یا چندین سال عمر کردند. انقلاب اسلامی با تدبیر رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری در برابر تمام چالش ها و فتنه هایی که دشمنان بر سر راه انقلاب گذاشتند، ایستاد و استوار ماند.

وی در ادامه اظهار کرد: قبل از انقلاب اسلامی فردی در راس حکومت بود که خودباخته استکبار جهانی بود اما انقلاب اسلامی زیر تسلط استکبار نرفت و در همین راستا شاهد بودیم که در طول این چهل سال دشمن هرچه در توان داشت از تحریم گرفته تا جنگ و فتنه برای شکست انقلاب رو کرد اما راه به جایی نبرد.

نماینده مردم خاش در مجلس تصریح کرد: بزرگ ترین پشتوانه و دستاورد انقلاب اسلامی همراهی مردم است. مردم ایران سلطه استکبار جهانی را نپذیرفته و در طول این چهل سال پای انقلاب خود ایستادند. دشمن فکر می کرد با جنگ یا تحریم می تواند انقلاب اسلامی را از پای در بیاورد اما مردم ایران همواره در صحنه حاضر شده و در برابر زورگویی ایستادند. اگر تحریم ها سالیان سال نیز ادامه یابد بازهم انقلاب اسلامی با پشتوانه مردم سرپا خواهد ماند.

برنامه‌ انتخاباتی «قاضی‌زاده هاشمی» منتشر شد
بخوانید

وی در ادامه تاکید کرد: توانایی دفاعی از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول چهل سال گذشته است. قبل از انقلاب ما در تامین پیچ و مهره هم به غرب وابسته بودیم اما امروز می توانیم موشک تولید کنیم. این پیشرفت قابل تحسین است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه درباره مواردی که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: بحث معیشت مردم و اشتغال دو مقوله ای است که باید بعد از گذشت چهل سال از عمر انقلاب مورد توجه بیشتری قرار گرفته و برنامه ریزی جدی در این حوزه صورت گیرد. توجه به تولید داخل یکی از مسائل مهمی است که باید با جدیت دنبال شود. ما در بعضی از مقوله ها پیشرفت های چشمگیری داشته ایم اما در برخی از حوزه ها همچنان از استانداردهای جهانی عقب هستیم. باید برنامه ریزی دقیق و کارشناسی برای جبران این عقب ماندگی پس از گذشت چهار دهه از عمر انقلاب صورت گیرد.

حسین زهی افزود: از نظر بنده حضرت امام و بعد از ایشان مقام معظم رهبری تاثیرگذارترین افراد در طول تاریخ انقلاب هستند.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.