حضور مؤسسه بین‌المللی الهدی در نمایشگاه مجازی کتاب تهران

حضور مؤسسه بین‌المللی الهدی در نمایشگاه مجازی کتاب تهران

آثار منتشر شده از سوی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران عرضه می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی به عنوان یک ناشر ایرانی بین‌المللی علاوه بر مشارکت حداکثری در بخش فروش داخلی نمایشگاه مجازی کتاب تهران، در راستای ایفای رسالت فرهنگی، تبلیغی و بین‌المللی خود و در جهت توسعه دیپلماسی عمومی و فرهنگی کشور، همراه با شعبه بیشکک این مؤسسه مبادرت به شرکت فعال در بخش بین‌الملل نمایشگاه مجازی بین‌المللی کتاب تهران کرده است.

این مؤسسه به منظور رقم زدن حضوری فاخر در تراز انقلاب اسلامی و ارزش‌های فرهنگی نظام در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که به روش نو پدید مجازی بین‌المللی در حال اجرا است، با ارائه حدود ۱۱۸ عنوان کتاب در موضوعات ادبیات، فلسفه، دینو مبانی مکتب نورانی اهل بیت(ع)، تاریخ و فرهنگ ملل، مبانی دیپلماسی فرهنگی و … در بخش «عمومی» و «بازار جهانی کتاب» نمایشگاه مجازی بین‌المللی کتاب تهران حضور دارد.

از جمله کتاب‌های ارائه شده توسط این انتشارات در بخش عمومی نمایشگاه مجازی کتاب تهران می‌توان به کتاب‌های «وارطانیان» سرگذشت بزرگترین جاسوس شوروی در ایران، «تاریخ اسلام در آفریقا»، «خوبان» مجموعه داستان‌هایی از تاجیکستان و کتاب‌های فرهنگ ملل که به معرفی فرهنگی سایر کشورها می‌پردازد، اشاره کرد.

در بخش بین‌الملل نیز، آثاری چون ترجمه کتاب از گذشته ادبی ایران نوشته عبدالحسین زرین کوب به زبان انگلیسی، ترجمه کتاب گزیده تاریخ ایران نوشته شعبانی به زبان انگلیسی، ترجمه کتاب جهانی دیگر نوشته بنت الهدی صدر به زبان انگلیسی، ترجمه کتاب اقلیم خاطرات نوشته خانم فاطمه طباطبایی به زبان ترکی آذری، ترجمه کتاب از سعدی تا آراگون نوشته جواد حدیدی به زبان فرانسوی، کتاب منهج مناظرات الانبیاء و الامام الصادق(ع) تألیف سیده فاطمه حسینی میرصفی و … ارائه شده است.

۷۲۰۰ مجوز الکترونیکی برای کانون‌های مساجد صادر شد
بخوانید

نمایندگی انتشارات بین‌المللی الهدی در بیشکک نیز در بخش بازار جهانی کتاب حضور یافته و به ارائه ۳۵ عنوان از آثار روسی انتشارات پرداخته است. ترجمه کتاب‌های استخوان‌های خوک و دست‌های جذامی، روی ماه خداوند را ببوس از مصطفی مستور، هستی و مستی از دینانی، سیمای دانشوران اثر ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، تصوف در ایران اثر ارزشمند عبدالحسین زرین کوب از جمله کتاب‌های ارائه شده توسط این انتشارات است.

انتشار بیش از ۲۰۰۰ عنوان کتاب به ۴۱ زبان دنیا

مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی از سال ۱۳۶۳ تأسیس و تاکنون موفق به انتشار بیش از ۲۰۰۰ عنوان کتاب به ۴۱ زبان مختلف دنیا شده است که برخی از این آثار، تاکنون جوایز داخلی و بین‌المللی را کسب کرده است و آخرین آن‌ها، ترجمه کتاب‌های «تاریخ ادب فارسی» از احمد تمیم داری و «از گذشته ادبی ایران» از آثار عبدالحسین زرین کوب از زبان فارسی به زبان عربی بوده که در ششمین دوره جایزه ترجمه و تفاهم بین‌المللی شیخ حمد قطر، موفق به کسب رتبه سوم شد.

گفتنی است؛ مؤسسه الهدی به عنوان یک ناشر موفق در عرصه صنعت نشر بین‌الملل کشور در ادامه توفیقات گذشته خود در حوزه حضور فاخر در نمایشگاه‌های بین‌الملل کتاب خارج از کشور در سال جاری با توجه به برگزاری نمایشگاه‌های کتاب معتبر بین‌المللی به صورت مجازی اقدام به حضور و مشارکت در نمایشگاه‌های بین‌‎المللی مجازی کتاب پکن و فرانکفورت کرده که حضور این مؤسسه به عنوان یک ناشر در این نمایشگاه‌ها، نقش مؤثری در اخذ رتبه‌های برتر توسط صنعت نشر بین‌الملل کشور، در این نمایشگاه‌ها داشته است.

تعلقات مذهبی چه تاثیری بر تمایلات باروری دارد؟
بخوانید

لینک‌های داخلی و خارجی مؤسسه بین‌المللی الهدی به نشانی ذیل در دسترس علاقه‌مندان است:

https://tehranbookfair.ir/#/pavilion/۵۰۰۵/search

https://tehranbookfair.com/#/exhibitordetails/Alhoda-International-Publishing-Group

https://tehranbookfair.com/#/exhibitordetails/Alhoda-International,-Cultural,-Artistic-and-Publishing-Bishkek

انتهای پیام

ایسنا

نظرات بسته شده است.