حمایت مالی ۸۰درصدی از دانش بنیان‌ها برای دریافت نشان نانو

حمایت مالی ۸۰درصدی از دانش بنیان‌ها برای دریافت نشان نانو

به گزارش روز چهارشنبه ستاد توسعه فناوری نانو، حسن پوی‌پوی در دومین جلسه معرفی نشان نانو و آشنایی شرکت های دانش بنیان با این نشان، تاریخچه، مشخصات و ارکان اجرایی نشان نانو، مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست و تشکیل پرونده برای واحدهای تولیدی متقاضی را بیان کرد و افزود: دارا بودن پروانه استاندارد برای محصول فناوری نانو به‌عنوان الزام اصلی دریافت مجوز استفاده از نشان نانو در نظر گرفته شده است.

پوی‌پوی تصریح کرد: نشان نانو یک نشان ملی ویژه محصولات فناوری نانو است که مجوز استفاده از آن توسط سازمان ملی استاندارد و با همکاری ستاد توسعه فناوری نانو صادر می‌شود. این نشان در شورای عالی استاندارد به تصویب رسیده است و دستورالعمل‌های اجرایی آن نیز توسط ستاد توسعه فناوری نانو و سازمان ملی استاندارد مدون و مصوب شده‌اند.

وی ادامه داد: ایجاد اطمینان در مصرف کننده، کاهش محصولات تقلبی در بازار، کمک به صادرات محصولات به بازار سایر کشورها و بهره‌مندی از برخی حمایت‌های ستاد نانو از مزایای دریافت نشان نانو برای شرکت‌های تولیدکننده محصولات فناوری نانو است.

پویپوی گفت: میزان هزینه دریافت مجوز استفاده از نشان نانو به‌ نوع محصول شرکت متقاضی و ادعای آن شرکت در خصوص محصول فناوری نانوی خود وابسته است. در سال اول اجرای نشان نانو، ستاد توسعه فناوری نانو از واحدهای تولیدی و شرکت‌هایی که موفق به دریافت این مجوز شوند، به میزان ۸۰ درصد هزینه‌های ارزیابی محصول حمایت مالی خواهد کرد.

بر اساس اعلام ستاد نانو، یکی از الزامات مهم دریافت مجوز استفاده از نشان نانو توسط شرکت‌های تولیدکننده، داشتن پروانه استاندارد معتبر برای محصول فناوری نانو است. این مجوز پس از طی فرآیندی شامل بررسی و تایید مدارک اولیه، انجام بازرسی و نمونه‌برداری و آزمون توسط شرکت بازرسی و تایید آن‌ها توسط کمیته تخصصی مستقر در ستاد نانو و سپس کمیته علائم استان‌ها، برای یک دوره سه ساله به واحد تولیدی محصول فناوری نانو اعطا می‌شود.

تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ – آموزش گام به گام و به زبان ساده
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.