خاطرات شهدا و ایثارگران مروج فرهنگ ایثار و شهادت است

ایسنا/یزد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در سفر به شهرستان اردکان با مادر شهید «میرزا مهدی علی‌محمدی اردکانی» که خود از زنان جانباز استان به شمار می‌رود، دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت الله «محمدرضا ناصری» در این دیدار به بیان خاطراتی از رزمندگان در عملیات والفجر مقدماتی پرداخت و اظهار کرد: روحیه ایثارگری، شهادت طلبی و عشق به خدا در بین رزمندگان موج می‌زد و حالتی از عرفان در آنها وجود داشت که نظیر آن را نمی‌توان یافت.

وی با اشاره به این که خاطرات شهدا و ایثارگران و خانواده های آنها بسیار ارزشمند و مروج فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: نباید از این موضوع غفلت شود و باید به ثبت و ضبط خاطرات خانواده های شهدا، رزمندگان، آزادگان و جانبازان پرداخته شود.

ناصری بیان کرد: در دوران دفاع مقدس با حضور در یکی از عملیات‌ها، شرایط تصویربرداری و عکسبرداری و ثبت خاطرات رزمندگان و مصاحبه با آنها را فراهم کردیم که شاید این تصاویر و نوشته‌ها، از معدود مستنداتی است که از دوران دفاع مقدس باقی مانده است.

امام جمعه یزد همچنین با اشاره به این که مادر شهید علی‌محمدی خود نیز در سفر به عتبات عالیات در یک عملیات تروریستی به درجه جانبازی نائل آمده است، افزود: این که ایشان مادر شهید، مادر آزاده و مادر جانباز است و خود نیز جانباز عملیات تروریستی در جریان سفر به عتبات عالیات است، افتخاری بزرگ به شمار می‌رود.

وی با اشاره به این که این مادر شهید همسر خود را در جوانی از دست داد و به تنهایی فرزندان خود را پرورش داد، عنوان کرد: تربیت دینی و اخلاقی بسیار خوب فرزندان، چنین افتخاراتی را برای ایشان رقم زد.

انتشار ۲ قطعه حماسی برگرفته از پوئم سمفونی «سرباز»
بخوانید

به گزارش ایسنا و به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان، شهید «میرزا مهدی علی‌محمدی اردکانی» در ۲۰ دی‌ماه ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه و در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید و برادر دیگر وی نیز در سال ۶۱ به اسارت دشمن درآمد و مادر این شهید والامقام هم در سال ۱۳۸۵ و در جریان سفر به عتبات عالیات در عملیات تروریستی به درجه جانبازی نائل آمد.

استان یزد ۲۶ زن شهید و ۲۲ جانباز زن تقدیم انقلاب اسلامی کرده که در هفته جاری در مراسمی در قالب دومین کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد، یادواره آنها برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.