خلاقیت و تدبیر هنرمندان باعث امید در شرایط کروناست

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی به سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر خلاقیت و تدبیر هنرمندان را گشاینده روزنه‌های امید در شرایط کرونا دانست.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی به سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در آستانه برگزاری نوشت:
«سال دشواری بود؛ دشوار برای جهان و بی‌تردید دشوار برای تئاتر و اهالی شریفش. یک رخداد نامبارک نظم و نظام جهان را به هم ریخت و بسیاری از قواعد فردی و اجتماعی را دگرگون کرد. چیزی شبیه رخ دادن یک درام؛ به هم خوردن نظم جاری و به وجود آمدن بحران!
در این میان بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی، محدود و یا حتی متوقف شدند. اجراهای نمایشی در سراسر جهان تعطیل شدند؛ اما زندگی جاری بود و انسان به دنبال ره‌یافت‌ها و ایده‌های نوین و کارآمد برای مواجهه و مقابله با این بحران و گره.
به ناچار رویکردها دیگرگونه شد تا جریان خلق هنری و ارتباط با مخاطب، به توقف طولانی نرسد. فضای مجازی و تکنولوژی‌های نوین به خدمت گرفته شدند تا ضمن حفظ سلامت و امنیت هنرمندان و مخاطبان، رشته‌های خلق و تبادل معنی و پیام و زیبایی قطع نشوند.
گرچه در این موقعیت ناگزیر، بخش بنیادین تئاتر که همانا مواجهه و ارتباط زنده و پویا بین هنرمندان و مخاطب است، دچار خدشه شد؛ اما از خلال خلاقیت و تدبیر هنرمندان، روزنه‌های امید کماکان گشوده ماند. این رخداد جهانی با تمام نامبارکی‌هایش، برخی بدیهیات را مجدداً برای جهان برجسته کرد چنان که گویی غبار غفلت سالیان بر آن‌ها نشسته باشد: ارتباط، خانواده، معیشت و …؛ گویی چنین تلنگری باید جهان را به خود می‌آورد که زندگی با تمام روال عادی و شاید تکراری خودش، واجد بسیاری نعمت‌هاست. از بوسه بی‌دریغ فرزند بر دستان و گونه مادر و پدر خویش، تا تماشای یک تئاتر در یک تماشاخانه. امید که پس از فرو نشستن این طوفان که به لطف پروردگار هرچه زودتر میسر شود، جهان زیبایی‌هایش را بیشتر پاس بدارد.
در چنین روزگاری بی‌شک، حضور و هنرآفرینی هنرمندان شریف خانواده تئاتر ایران، قابل ستایش است. امید که سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، تبلور درخشانی از هنر ایرانی و توان و خلاقیت گران‌سنگ هنرمندان سراسر کشور باشد.
صادقانه همت و تلاش ارزشمند تمام هنرمندان، گروه های نمایشی، همکاران و دست‌اندرکاران برگزاری این رویداد هنری را ارج می‌نهم و از پروردگار مهربان برای تمامی عزیزان سربلندی و پیروزی آرزومندم.»
سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه ۱۱ تا ۲۰ بهمن برگزار می‌شود. نشانی سایت این جشنواره www.fitf.ir است.

تربیت جنسی موضوع «زاویه» شد
بخوانید

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.