دانش آموزان در فضای مجازی روایتگر انقلاب می شوند

دانش آموزان در فضای مجازی روایتگر انقلاب می شوند

مسئول دبیرخانه مدرسه انقلاب اتحادیه انجمن های اسلامی جزییات نهمین دوره برگزاری نمایشگاه مدرسه انقلاب را تشریح کرد و گفت: دانش آموزان می توانند آثار خود را از دوازدهم تا سی ام بهمن ماه در فضای مجازی بارگزاری کنند.

به گزارش ایسنا، «علی صفدری»، در نشست خبری امروز شنبه ۱۱ بهمن ماه گفت: امسال نهمین دوره نمایشگاه مدرسه انقلاب را برگزار خواهیم کرد. به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اکثریت مدارس شیوه نامه امسال متفاوت تر از هشت دوره گذشته است و به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی افزود: نمایشگاه مدرسه انقلاب در مقطع متوسطه برگزار می شود که نمایشگاه ها در راستای آرمان های انقلاب اسلامی به صورت شفاهی و مکتوب ارایه خواهد شد و زبان دانش آموزان از انقلاب اسلامی را روایت می کنند. امسال به دلیل استفاده دانش آموزان از فضای مجازی برای آموزش مدرسه انقلاب نیز در چهار محور در فضای مجازی به روایت می پردازد.

صفدری با بیان اینکه قالب مدارس و دانش آموزان فعالیت ها را به صورت مجازی انجام می دهند، گفت: به چهار قالب برای ارایه محصول در بستر صوت (رادیو انقلاب)، صوت و تصویر، اپلیکیشن و مکتوب پرداخته می شود.

وی با بیان اینکه خوانش بیانیه گام دوم در قالب چهار مذکور برای دانش آموزان ارایه می شود، گفت: اولویت ما بارگزاری آثار در شبکه شاد است و همچنین باید دانش آموزان و والدین تلاش کنند تا آثار آنها در این نمایشگاه دیده شود.

مسئول دبیرخانه مدرسه انقلاب با بیان اینکه دانش آموزانی که آثار برگزیده دارند در تابستان سال جاری دوره راهیان تمدن را می گذرانند، گفت: میزبان این جشنواره دانش آموزان اتحادیه انجمن های اسلامی هستند اما در شیوه نامه هم آمده که تشکل ها و انجمن ها و دیگر دانش آموزان نیز می توانند شرکت کنند.

تغییر تاریخ امتحان ادیان الهی (۳) دانش­ آموزان پایه دوازدهم اقلیت‌های دینی
بخوانید

صفدری تصریح کرد: امسال در فضای مجازی نمایشگاه در سه محور اصلی مهارت، تولید محتوا و انتشار است. دانش آموزان باید با احتیاط وارد فضای مجازی شوند و اگر مهارت داشته باشند، می توانند آثاری را بر اساس اعتقادات و اهداف با آرمان های انقلاب اسلامی تولید کنند، علیرغم تقویت اعتماد به نفس از فضای مجازی برای پیگیری محصول استفاده کنند.

به گفته وی، مدرسه انقلاب از دوازدهم تا سی ام بهمن برگزار می شود و دانش آموزان می توانند محصولات خود را در فضای مجازی انتشار دهند.

صفدری با اشاره به موضوعات نمایشگاه مدرسه انقلاب گفت: در این نمایشگاه روایت اول شخص که سه عنوان دشمن را بشناسیم، قوی باشیم، تحریف را شکست دهیم تحریم می شکند، نقش من در گام دوم در روایت دوم، صف به صف قاسم ها پی خون خواهی تو، علم و علمت زمین نماند و توقف ممنوع پرداخته می شود. در روایت سوم شخص نیز عناوین آن شامل آرزوهای دست یافتنی، از آخر اولین و شاد است.

مسئول دبیرخانه مدرسه انقلاب اتحادیه انجمن های اسلامی بخش های دیگر نمایشگاه را رادیو مدرسه انقلاب، تماشاخانه مدرسه انقلاب، نشریه مدرسه انقلاب، کار ابزار مدرسه انقلاب، ایده و ابتکارات در روایت انقلاب برشمرد.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.