دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: خون شهید سلیمانی به اتحاد در کشور منجر شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: خون شهید سلیمانی به اتحاد در کشور منجر شود

به گزارش ایرنا محسن رضایی روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت سالروز شهادت شهید سلیمانی در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج اظهار داشت: باید یک خیزش و قیام اخلاقی در کشور صورت گیرد تا بیشتر از گذشته به مردم احترام بگذاریم و آنها را تکریم کنیم.

وی با بیان اینکه این شهید نماد برادری ایرانی‌ها و مسلمانان است اضافه کرد: مکتب قاسم سلیمانی بعد از خدا مردم را می‌بیند و راه رسیدن به خدا خدمت به مردم است و این شهید با شهادت خود در دل مردم ایران قرار گرفت اقوام و مردم ایران را کنار هم جمع و متحد کرد.

رضایی افزود: شهید سلیمانی در دفاع از مردم تفاوتی قائل نمی‌شد و شیعه و سنی نمی‌شناخت با این تفکر و تداوم آن در طول سال‌ها خدمت خود به نظام مقدس جمهوری و امت اسلامی موجب برادری و نزدیکی بیشتر شیعه و سنی و اقوام ایرانی نسبت به همدیگر شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه دشمنان سعی می‌کنند بین اقوام ایرانی و برادران شیعه و سنی اختلاف بیاندازند یادآور شد: شهید حاج قاسم سلیمانی به مسیحیان لبنان، افراد با مذاهب مختلف در موصل و به اهل سنت غزه کمک می‌کرد و اتحادی ایجاد کرده بود که تداوم آن در زمان فعلی نیازمند ادامه راه این شهید و آرمان‌های اسلامی است.

وی گفت: سردار سلیمانی در حیات و شهادت خود خدمت بزرگی به ایران و جهان کرد چراکه در جبهه جهاد علیه رژیم شاهنشاهی، در دفاع مقدس علیه متجاوزین بعثی و در جبهه مقاومت علیه رژیم صهیونیستی و تروریسم بین المللی حضوری فعال داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت: بهترین موقعیت برای جهش کارآفرینان فراهم است
بخوانید

رضایی با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی با کمک یارانش و مردم سه کشور سوریه، عراق و لبنان در این کشورها امنیت سازی کرده و از فروپاشی آنها جلوگیری کرد گفت: این شهید همام در دفاع مقدس در جبهه جنوب، غرب، شمال غرب و آزادسازی شهرهای بانه، مریوان، سردشت، قصرشیرین، خرمشهر و آبادان با لشکر ۴۱ ثارالله در کنار لشگرهای دیگر جنگید.

وی اظهار داشت: سردار سلیمانی در زمان شهادت هم بعثتی و انقلابی به پا کرد و شهادت او هم کمتر از حیاتش نبود و چهره دژخیمانه آمریکا را برملا کرد و آنها کسی را به شهادت رساندند که افتخارش ایجاد امنیت و مبارزه با تروریسم در منطقه بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: آمریکایی‌ها مخفیانه و در کشور غریب سردار سلیمانی را به شهادت رساندند و آن آبروی کاذب و ظاهر حقوق بشری که برای خود ساخته بودند را هم کنار زد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از برخی کارکنان و مسوولان گفت: برخی کار را به مردم ترجیح می‌دهند در حالی که کار برای مردم است و برخی هم منافع شخصی را بر منافع مردم ترجیح می‌دهند و این ترجیح منافع شخصی موجب فساد می‌شود.

رضایی با بیان اینکه نباید انگیزه‌های شخصی به جای انگیزه‌های الهی قرار گیرد اضافه کرد: دولت‌ها باید به نماد سلیمانی تبدیل شوند و جمهوری اسلامی نیاز به دولت مردم به جای دولت باندی و گروهی دارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت مردم یعنی دولتی که بین کُرد، ترک، لر و بلوچ تبعیض قایل نشده و همانطور که این اقوام در جنگ، انقلاب و حفظ امنیت حضور دارند در اداره کشور هم حضور داشته باشند.

اظهارات محسن رضایی درباره سوریه و عراق دیدگاه شخصی اوست
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.