درگذشت غلامرضا حاج محمدی از اساتید موسیقی استان سمنان

درگذشت غلامرضا حاج محمدی از اساتید موسیقی استان سمنان

ایسنا/سمنان غلامرضا حاج محمدی از شاخص‌ترین اساتید موسیقی استان سمنان و شاهرود است که سابقه ۱۴ سال عضویت در ارکستر سمفونیک تهران را در کارنامه داشت؛ پس از یک عمر آموزش و کار هنری، جان به جان آفرین تسلیم کرد.

این چهره نام آشنای موسیقی که متولد ۱۳۱۴ در روستای دهملای شاهرود بعد از فارغ‌التحصیلی از هنرستان عا لی موسیقی تهران به مدت چهارسال از سوی وزارت فرهنگ و هنر برای ادامه تحصیل در کشور آلمان بورس شد.

این هنرمند شاهرودی در سال ۱۳۴۲ پس از پایان تحصیلات و بازگشت به وطن در هنرستان عا لی موسیقی به تدریس سازشناسی پرداخت.

۱۴ سال عضویت در ارکستر سمفونیک تهران ، ارکستر اپرا نوازنده ترمبون و آلات ضربی و ارکستر فارابی رادیو ایران به رهبری استاد مرتضی حنانه، دوره سازسازی "سازهای بادی چوبی و برنجی" و آموزش موسیقی در شاهرود، دامغان و سمنان و سرپرستی موسیقی استان سمنان از جمله خدمات این چهره برجسته موسیقی است.
تالیف چندین کتاب از جمله تئوری موسیقی (موسیقی نظری)از سوی انتشارات چنگ،ایجاد ارکستر هارمونی با حضور شماری از نوجوانان پرورشگاه ، ساختن چندین ساز بادی ( فلوت و کلارینت) در کارگاه، تاسیس انجمن موسیقی در شاهرود ، راه‌اندازی آموزشگاه موسیقی و…از دیگر خدمات این چهره نوسیقایی استان سمنان است.

به گزارش ایسنا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان طی پیامی درگذشت حاج غلامرضا حاج محمدی استاد موسیقی استان و شهرستان شاهرود را به اهالی فرهنگ و هنر و به ویژه اهالی موسیقی این استان تسلیت گفت.

فرشید فلاح با تسلیت درگذشت این استاد موسیقی، با خانواده مرحوم حاج محمدی ابراز همدردی کرد و درگذشت این هنرمند را به اهالی فرهنگ و هنر و نیز دوستداران وی، شاگردان و فعالان هنر موسیقی شهرستان شاهرود و استان سمنان تسلیت گفت.

مرمت «فرهاد» آغاز شد
بخوانید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان درگذشت این هنرمند موسیقی را که از فعالان موسیقی و هنرمندی دلسوز بود را ضایعه ای جبران ناپذیر برای اهالی هنر موسیقی دانست.
خبرگزاری ایسنا درگذشت این هنرمند پیشکسوت را به اهالی هنر استان و خانواده این چهره شاخص موسیقی کشور تسلیت می گوید.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.