دریافت سیمرغ چاپ نقش مهمی در جذب مشتریان دارد

دریافت سیمرغ چاپ نقش مهمی در جذب مشتریان دارد

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از بیستمین جشنواره ملی چاپ، شهاب‌الدین عربستانی گفت: این جشنواره در طول سالیان مختلف کیفیت خروجی محصولات چاپی را ارتقا داده است و موجب هم‌افزایی میان همکاران و تعامل آن‌ها با یکدیگر می‌شود و به‌نظرم در شرایط فعلی برگزاری آن می‌تواند موجب دلگرمی صنف شود.

عربستانی با اشاره به دیگر مزایای برگزاری جشنواره چاپ گفت: از سوی دیگر این جشنواره محلی برای تقدیر از پیشکسوتان و افرادی است که سال‌های سال موی خود را پای دستگاه چاپ سپید و عمری را در صنعت چاپ سپری کرده‌اند و یکی از اقدامات خوب و مثبت این جشنواره محسوب می‌شود.

به گفته وی، جوان‌ترهایی که اکنون مشغول کار در این صنعت هستند باید بدانند در گذشته افرادی به این حرفه مشغول بودند و عمر و جوانی خود را در این کار گذاشتند و تجربه کسب کردند و این افراد باید به صنف و جامعه معرفی شوند.

وی ایجاد مزیت رقابتی در میان چاپخانه‌داران را یکی دیگر از کارکردهای جشنواره چاپ دانست و ادامه داد: زمانی که مشتری به تندیسی که من از جشنواره دریافت کرده‌ام اهمیت می‌دهد و می‌گوید من به خاطر دریافت سیمرغ چاپ به چاپخانه‌ شما آمده‌ام یعنی اینکه از بیرون هم به نتیجه جشنواره نگاه می‌کنند و خروجی کار چاپخانه‌ها برای آن‌ها مهم است.

زمانی که دیدم مشتریان روی این موضوع تاکید دارند و به عنوان یکی از فاکتورهای انتخاب به آن توجه دارند متوجه شدم که آن‌ها به غیر از کیفیت، قیمت و سرعت به این موضوع هم اهمیت می‌دهند. در حلقه کارهای چاپی افراد مختلفی سهیم هستند اما گروهی در این حلقه وجود دارند که با ماشین بین چاپخانه‌ها و صنایع تکمیلی مثل صحافی و بسته‌بندی و ناشر بار جابجا می‌کنند اما این افراد هیچ وقت دیده نمی‌شوند.

وی یادآور شد: این افراد صنف زحمت‌کشی هستند که شاید همکاران ما به آن‌ها توجه کنند اما هیچ وقت در مراسم‌ و همایش‌ روی سن دیده نمی‌شوند و همیشه دوست داشتم یک اتفاق خوبی هم برای این افراد رخ دهد و دیده شوند.

فراخوان پنجمین دوره نشان عکس سال مطبوعاتی ایران منتشر شد
بخوانید

بیستمین جشنواره ملی چاپ در زمستان ۱۳۹۹ برگزار می‌شود و متقاضیان حضور در بخش مسابقات چاپی می‌توانند برای شرایط حضور در رقابت و ثبت‌نام در بخش مسابقات به پایگاه جشنواره ملی چاپ به آدرس مراجعه کنند.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.