دولت ۴ هزار واحد مسکونی در ماهشهر را بازسازی می‌کند

دولت ۴ هزار واحد مسکونی در ماهشهر را بازسازی می‌کند

ماهشهر – معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دولت برای بازسازی چهار هزار واحد مسکونی آسیب‌دیده ناشی از آبگرفتگی در شهرستان ماهشهر، ۷۸۰ میلیارد تومان اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری ظهر شنبه در سفر به بندر امام خمینی با بیان اینکه این بندر بزرگ دروازه ورود مهم‌ترین کالاهای مورد نیاز کشور است، بیان کرد: ساکنان این منطقه از امکانات لازم برخوردار نیستند.

جهانگیری با اشاره به جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت افزود: دو مصوبه برای بازسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی شهری و بافت در معرض خطر بندر امام خمینی و اصلاح شبکه فاضلاب و جمع‌آوری آب‌های سطحی شهرهای اهواز، بندر امام خمینی و چمران اختصاص تصویب شد.

وی گفت: در مصوبه اول ۷۸۴ میلیارد تومان اعتبار به عنوان کمک بلاعوض برای اهدا به خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل اخیر تصویب شده است که برای هر خانوار ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض، ۲۰ میلیون تومان کمک معیشتی، ۲۰ میلیون تومان اجاره‌بهای اسکان موقت و در مجموع ۷۰ میلیون تومان کمک بلاعوض اعطا می‌شود.

به گفته جهانگیری، همچنین ۴۵۰ میلیارد تومان برای آماده سازی تأسیسات واحدهای در دست ساخت در اختیار بنیاد مسکن قرار می‌گیرد.

وی همچنین با اشاره به اعطای ۵۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت بانکی گفت: به هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره ساخت‌وساز و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات خرید لوازم خانگی اعطا می‌شود.

جهانگیری همچنین از تصویب ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری از حوادث، ایجاد و اصلاح شبکه فاضلاب و جمع‌آوری آب‌های سطحی در شهرهای اهواز، بندر امام خمینی و چمران خبر داد و گفت همچنین از محل فاینانس چین اجرای تصفیه‌خانه‌های شهرهای خرمشهر، آبادان، ماهشهر، بندر امام خمینی و شادگان اعتبار کافی اختصاص یافته است.

شمارش معکوس برای برقراری اولین مالیات تنظیم‌گر در بازار مسکن
بخوانید

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما به عنوان مسئولان کشور پیگیر جدی برای حل مشکلات خوزستان هستیم، گفت: با راه‌اندازی صنایع پایین‌دستی باید مشکلات اشتغال جوانان این منطقه حل شود.

وی با بیان اینکه خوزستان کانون بزرگ سرمایه‌گذاری و پیشرفت ایران است گفت: از بنگاه‌های بزرگ صنعتی خواسته‌ایم چهار درصد از سرمایه‌گذاری در منطقه را صرف حل مشکلات اجتماعی کنند.

جهانگیری همچنین با اشاره به درخواست مردم بندر امام خمینی برای تبدیل شدن به شهرستان گفت: استاندار خوزستان به وزارت کشور درخواست شهرستان شدن بندر امام خمینی را ارائه کرده است و وزارت کشور تا یک ماه آینده باید نتایج بررسی‌ها را به دولت اعلام کند و تا اوایل سال ۱۴۰۰ تصمیم‌های نهایی برای این طرح اعلام خواهد شد.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.