دیدارهای معاون مطبوعاتی ارشاد در ترکیه برای تقویت همکاریهای رسانه ای

دیدارهای معاون مطبوعاتی ارشاد در ترکیه برای تقویت همکاریهای رسانه ای

به گزارش ایرنا، « محمد خدادی» با اشاره به برادری و همسایگی ایران و ترکیه خواستار مراودات بیشتر دست اندرکاران امور رسانه ای دو کشور با هدف نزدیکی روابط و مناسبات بیشتر ایران و ترکیه درعرصه های مختلف شد.

وی با تاکید براینکه ارتباطات مستقیم بین مدیران رسانه ای دو کشور از بسیاری از سوء تفاهمات ممانعت می کند، پیشنهاد ارتباط مستقیم بین مدیران رسانه ای دو کشور را داد که با استفبال طرف ترک مواجه شد.

کاراگوز نیز دراین دیدار که در آنکارا برگزار شد، همزمانی سفر« محمد جواد ظریف» وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی و معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران را مایه خرسندی و گسترش همه جانبه روابط تهران و آنکارا دانست.

مدیرکل دیپلماسی عمومی وزارت خارجه ترکیه با اشاره به شیوع کرونا در سطح جهان گفت: بدلیل عدم امکان مراودات مستقیم، ترکیه دیپلماسی دیجیتالی را به زبان های مختلف آغاز کرده و آماده است در این زمینه تجربیات خود را در اختیار ایران قرار دهد.

خدادی که به دعوت رسمی ترکیه به این کشور سفر کرده است، پیش از این دیدار در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران با مدیران ارشد رسانه های سرشناس ترکیه ملاقات و گفت وگو کرد.

دیدار با مدیرکل تی آر تی

به گزارش ایرنا، خدادی همچنین با «ابراهیم ارن» مدیرکل رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه (تی آرتی) دیدار و با وی در باره راهکارهای تعمیق و تقویت هرچه بیشتر روابط ایران و ترکیه درهمه سطوح سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و به‌ویژه در عرصه رسانه ای تبادل نظرکرد.

روایت سامان گلریز از آشپزخانه های زمان جنگ
بخوانید

خدادی و ارن در این دیدار که درفضایی کاملا دوستانه و صمیمانه انجام گرفت، با تاکید بر اشتراکات تاریخی و فرهنگی و حسن همجواری ایران و ترکیه در باره همکاری دو جانبه و موثر بودن این همکاری در کشورهای ثالث گفت وگو کردند.

در این دیدار راهکارهای افزایش همکاری درعرصه رسانه‌ها از جمله برگزاری کارگاه‌های مشترک آموزش خبرنگار، استفاده از تجربیات و نظرات یکدیگر، تولید محتوا و آغاز سفرهای متقابل به منظور تبادل اطلاعات و تجربیات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خدادی در نخستین روز از سفر به ترکیه با «چاغتای اوزدمیر» معاون مرکز ارتباطات ریاست جممهوری ترکیه هم دیدار و گفت وگو کرد.

دیدار با مدیرعامل آناتولی

براساس این گزارش معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشادی همچنین با «شنول کازانجی» مدیرعامل و « متین موتان‌اوغلو« سردبیر خبر خبرگزاری آناتولی ملاقات و با آنان در زمینه روابط دو کشور در حوزه خبر و رسانه مذاکره کرد.

وی در این دیدار با تاکید بر لزوم افزایش نقش خبرگزاری‌های دو کشور در شناسایی فرهنگ ایران و ترکیه، گفت: ایران و ترکیه طی قرن‌ها دارای روابط نزدیکی با یکدیگر بوده اند و کشورهایی برادر هستند.

مدیرعامل خبرگزاری آناتولی در این دیدار با تشکر از خدادی برای شرکت در مراسم افتتاح دفتر این خبرگزاری در تهران، بر اهمیت گسترش همکاری خبرگزاری‌های دو کشور تاکید کرد.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.