دیدار دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با نماینده ولی‌فقیه در هندوستان

دیدار دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با نماینده ولی‌فقیه در هندوستان

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، چهارشنبه با حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی‌پور نماینده ولی‌فقیه در هندوستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در این دیدار پیرامون مذاهب مختلف اسلامی و وضعیت صوفیه در هندوستان و همچنین زمینه‌های همکاری در حوزه وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی بحث و تبادل نظر شد.

شهریاری در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی، اظهار کرد: رشته‌های جدیدی در دانشگاه مذاهب اسلامی در حال راه‌اندازی است که در زمینه پذیرش دانشجو از هندوستان در آینده بتوانیم همکاری داشته باشیم.

وی همچنین به طرح مجمع جهانی تقریب برای راه‌اندازی سفرهای زیارتی و تقریبی اشاره کرد و گفت: امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم در زمینه بازدید گروه‌های تقریبی هندوستان از ایران همکاری داشته باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدوی‌پور نیز در این دیدار گزارشی از وضعیت مذاهب مختلف اسلامی در هندوستان و صوفیه در این کشور ارائه کرد و گفت: تاکنون ۲۲۰ جلد کتاب به زبان‌های انگلیسی، اردو و عربی برای اهل سنت در هندوستان منتشر کرده‌ایم و از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز می‌خواهیم مجموعه‌ای از کتاب‌های تقریبی در اختیار ما قرار دهد تا در اختیار مسلمانان هند قرار دهیم.

انتهای پیام

ایسنا

امسال هم راهپیمایی روز قدس نخواهیم داشت
بخوانید

نظرات بسته شده است.