دیدار سفیر ایران با وزیر بهداشت اتریش

عباس باقرپور اردکانی، سفیر ایران در اتریش در دیدار با رودلف آنشوبر وزیر فدرال بهداشت، امور اجتماعی، مراقبت و حمایت از مصرف کننده اتریش در خصوص همکاریهای ایران و اتریش در حوزه بهداشت و درمان و تامین اجتماعی گفت و گو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایسنا، باقرپور در صفحه اینستاگرام خود نوشت: در این دیدار در پاسخ به استفسار وزیر بهداشت اتریش، توضیحاتی را در ارتباط با وضعیت کرونا، پیشرفت‌های انجام شده توسط شرکت‌های ایرانی برای تولید تجهیزات پزشکی تشخیص و مقابله با کرونا از جمله واکسن بومی کرونا با وجود چالش‌های ناشی از تحریم‌های غیرانسانی آمریکا ارائه داد و افزود در عین حال، ما معتقدیم همکاری بین‌المللی جمعی برای ریشه‌کن کردن این تهدید جهانی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

در این ملاقات ضمن مرور روند همکاریهای دو کشور در حوزه بهداشت و درمان، بر هم افزایی و تبادل تجربه در زمینه های بیمارستان های هوشمند، بیوتکنولوژی، توریسم سلامت، مراقبت اجتماعی و بیمه درمانی، الکترونیکی کردن نظام سلامت و E- Health ، ساخت تجهیزات پزشکی ، پروتکل های درمانی و داروسازی تاکید شد.
توافق شد گفتگوها برای تعمیق و گسترش همکاریهای دوجانبه در حوزه بهداشت، درمان و مراقبت‌های اجتماعی تداوم یافته و وزرای بهداشت دو کشور نیز در آینده نزدیک گفت‌وگو داشته باشند.

ایران و اتریش پیشینه مثبتی از همکاری در حوزه بهداشت و درمان به ویژه در زمینه بیمارستان سازی و تبادل دانشجویان پزشکی دارند.
انتهای پیام

منبع خبر

فرانسه: از آغاز مجدد گفت‌وگوهای هسته‌ای در وین استقبال می‌کنیم
بخوانید

نظرات بسته شده است.