دیپلمات «منعطف» آمریکا نماینده ویژه واشنگتن در امور ایران

شبکه لبنانی المیادین با اشاره به انتخاب رابرت مالی به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور ایران او را فردی انعطاف پذیر و دارای روابط قوی با ایرانی‌ها توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، شبکه المیادین نوشت: رابرت مالی، نماینده جدید آمریکا در امور ایران یکی از سازندگان توافق هسته‌ای میان تهران و کشورهای غربی در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما به شمار می رود، آیا او اکنون نقش فعالی برای بازگشت دولت جو بایدن به مذاکرات و ارتباط با تهران ایفا خواهد کرد؟

این شبکه لبنانی با اشاره به انتخاب رابرت مالی، مشاور پیشین باراک اوباما در امور سیاست خارجی به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، نوشت: او وکیل و کارشناس سیاسی متخصص در زمینه حل درگیری ها و اختلافات است، این دیپلمات کارنامه کاری طولانی دارد و در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون و باراک اوباما در تیم امنیت ملی آمریکا به عنوان مدیر امور خاورمیانه فعالیت داشت. مالی همچنین دستیار اوباما در زمینه اختلافات عربی و اسرائیلی بوده است.

امیادین ادامه داد: برخی رسانه ها به نقل از منابع آمریکایی اعلام کرده‌اند که رابرت مالی کارنامه طولانی در همراهی و حمایت از ایران دارد و روابط مستحکمی با ایرانی ها دارد، وی همچنین به نوعی دشمن اسرائیل به شمار می رود.

بر اساس این گزارش، رسانه های صهیونیستی نیز اعلام کرده اند: صحبت ها مبنی بر اینکه رابرت مالی دیپلماتی است که هدف او حفظ امنیت اسرائیل است، در بهترین حالت تنها یک کلام است زیرا او با شروط چندگانه مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا برای برداشتن تحریم ها از ایران مخالفت کرد و این شروط را غیر منطقی می‌دانست.

موضع زیاده خواهانه دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس درخصوص مذاکرات برجامی
بخوانید

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.