ذخیره لاستیک دولتی در حال اتمام است/ قول وزارت صمت برای تامین لاستیک کامیون

ذخیره لاستیک دولتی در حال اتمام است/ قول وزارت صمت برای تامین لاستیک کامیون – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، داریوش امانی درباره نوسازی ناوگان کرایه سواری برون‌شهری اظهار کرد: تعداد تاکسی‌های برون‌شهری کشور در زمان حاضر ۲۸ هزار دستگاه است که از این تعداد حدود ۱۷ هزار دستگاه تاکسی در سن فرسودگی قرار دارند.

وی ادامه داد: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تا پایان سال آینده هدفگذاری کرده ۳۰۰۰ دستگاه تاکسی نوسازی شود. با این هدفگذاری تا پایان سال ۱۴۰۰ سن ناوگان تاکسی کرایه بین‌شهری به زیر ۱۰ سال کاهش خواهد یافت.

قائم مقام سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که سن ناوگان سواری کرایه را به ۷ سال کاهش دهیم و روی این عدد نگهداریم. تحقق اهداف برنامه‌های ما به توان خودروسازان داخلی بستگی دارد.

امانی در رابطه با لاستیک خودروهای سنگین یادآور شد: بر اساس قانون از ابتدای ۴۲۰۰ تومانی برای تامین لاستیک تخصیص نیافت و تامین لاستیک بر اساس ارز نیمایی انجام شده است.لاستیک‌های توزیعی نیز باقیمانده ارز ۴۲۰۰ توسط سازمان راهداری در حال انجام است که موجودی ما حدود ۲۷۰ هزار حلقه است.

وی تاکید کرد: قرار شده وزارت صمت بر اساس حواله سازمان راهداری برای کاربران لاستیک را توزیع کند. سازمان راهداری بر اساس پیمایش، کارت هوشمند و فعالیت ناوگان حواله را صادر می‌کنیم.

وی بیان کرد: وزارت صمت قول داده هیچگونه کمبودی در لاستیک خودروهای سنگین نداشته باشیم و تا پایان سال هم مشکلی خاصی در این زمینه نخواهیم داشت.

امانی گفت: دستگاه های نظارتی از جمله تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت مصرف کننده در حال برخورد با تخلفات صورت گرفته در این حوزه هستند.

محدودیت های کرونایی جدید در اروپا تهدیدی برای صنعت نفت است
بخوانید

ذخیره لاستیک‌های سنگین دولتی در حال اتمام است/عرضه لاستیک با ارز نیمایی از آخر سال

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

منبع خبر

نظرات بسته شده است.