راهپیمایی ۲۲ بهمن برگزار نمی‌شود /کمرنگ شدن استفاده از ماسک نگران‌کننده است

ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر گفت: به خاطر شرایط شیوع کرونا در کشور، امسال راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه برگزار نخواهد شد و همه ویژه برنامه های دهه فجر به صورت مجازی برگزار می شود.

عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا، اظهار کرد: با توجه به وضعیت کنونی استان در مورد بیماری کرونا، نباید دچار ساده‌انگاری و خوش خیالی شویم چرا که بیماری تمام نشده و رفتاری ناشناخته دارد.

وی بیان کرد: بر اساس گزارش وزارت بهداشت، شاهد خیز آرام بیماری کرونا در برخی استان‌ها هستیم، لذا اگر پروتکل ها و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم ممکن است در ایام نوروز مجددا به محدودیت های مختلف متوسل شویم.

استاندار بوشهر با اشاره به همکاری بسیار خوب مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی، تصریح کرد: مناسب ترین وسیله برای مقابله با ویروس کرونا، زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است.

گراوند تاکید کرد: اگر می خواهیم اصناف و بازار در ایام نوروز فعال باشند و همچون سال گذشته دچار محدودیت و تعطیلی نشوندانتظار داریم بازاریان همچون گذشته نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند.

استاندار بوشهر بیان کرد: فرمانداران، روسای شبکه بهداشت و درمان و بازرسی استانداری همه امکانات برای تداوم نظارت و بازرسی از اصناف و اماکن مختلف را فراهم کنند. ادارات استان برای همکاری جهت دورکاری بیماران خاص، جانبازان شیمیایی بر اساس تشخیص دانشگاه علوم پزشکی همکاری لازم را داشته باشند.

وی با تاکید بر جلوگیری از برگزاری آیین های مختلف با هدف عدم تجمعات، گفت: می توان از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری جلسات و برنامه ها و یادواره شهدا استفاده کرد. به خاطر شرایط شیوع کرونا در کشور، امسال راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه برگزار نخواهد شد و همه ویژه برنامه‌های دهه فجر به صورت مجازی برگزار می شود.

علائم کرونای جهش یافته انگلیسی / روند افزایشی گردش ویروس در کشور
بخوانید

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه برپایی چادر در سواحل استان ممنوع است، گفت: شهرداران برای جلوگیری از برپایی چادر در سواحل و پارک های استان اقدام کنند. با توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت، ضمن احترام به همه مردم ایران، امسال به خاطر شرایط کرونایی آماده پذیرایی از مسافران نیستیم.

مقام عالی دولت در استان بوشهر ادامه داد: همچنین امکان سرویس دهی به مسافران در پارک ها وجود ندارد لذا مسافران عزیز از سفر به بوشهر خودداری کنند تاپس از ریشه کنی بیماری کرونا، به بهترین شکل میزبان مهمانان گرانقدر از سراسر کشور باشیم.

این مسئول با بیان اینکه کمرنگ شدن استفاده از ماسک نگران کننده است، افزود: از اصناف انتظار داریم همه امکانات را برای رعایت پروتکل های بهداشتی فراهم کنند و در استفاده از ماسک پیشگام باشند.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.