راهیان نور مجازی دانش آموزان همدانی افتتاح شد

مراسم افتتاحیه عملیات راهیان نور مجازی استان همدان با رمز «یا علی بن موسی الرضا» و با حضور باحضور مسئولین استان در محل باغ موزه دفاع مقدس همدان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، عملیات راهیان نور مجازی استان همدان با حضور سردار مهدی فرجی جانشین سپاه انصار الحسین استان همدان و محمد پورداوود، مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با رمز یا علی بن موسی الرضا در محل باغ موزه دفاع مقدس همدان افتتاح شد.
سردار فرجی، جانشین سپاه انصارالحسین استان همدان در بخشی ازاین مراسم بیان کرد: در سال ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه حداقل بیش از ۱۰۰۵ شهید تقدیم انقلاب اسلامی شد. دانش آموزان با حضور در صحنه‌های پیکار حق علیه باطل با تمام وجود ایستادگی کردند. دبیرستان ابن سینا، دبیرستان شریعتی و دبیرستان امام خمینی (ره) نمونه‌ای از مدارسی بودند که دانش آموزان آنها پابه پای سایر رزمنده‌ها در سخت‌ترین عملیات‌ها جان فشانی کردند.
وی ضمن تشکر از مجموعه آموزش و پرورش که با سپاه در ایام راهیان نور همکاری داشتند، افزود: دشمنان با تمام مشکلاتی که بین خودشان دارند ولی همچنان از ایران دست برنداشتند، ما با مدیریت و رهبری فرماندهی کل قوا کشور امنی داریم. امریکایی که این همه در مورد دموکراسی و حقوق بشر دم می‌زد الان خودش در گرداب مشکلات گرفتار شده و خون شهید سلیمانی دامن گیر امریکا شده است. ما در کشور مشکلات داریم اما غیر قابل حل نیست با وجود جوانان و نوجوانان همه مشکلات قابل حل است.
در ادامه این مراسم پورداوود، مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: در زمینه نیروی انسانی و تجهیزات در دفاع مقدس محدودیت فراوان داشتیم اما در انقلاب اسلامی معنویت سرلوحه کار بود و روحیه ایثار و شهادت جاری بود و توانستیم در مقابل همه ابرقدرت‌ها ایستادگی کنیم.
پورداوود با مهم شمردن فلسفه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا عنوان کرد: راهیان نور از جمله مسائل عمده فرهنگی است که مانع گسست نسلی در جامعه و جوانان امروز می شود. اعتقاد داریم راهیان‌نور معنویت را در بین دانش آموزان قوت می‌بخشد. وقتی دانش آموزان خاطرات شهدا را مرور می‌کنند بعد از اینکه از مناطق عملیاتی دفاع مقدس برمی گردند تحت تاثیر قرار می‌گریند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان افزود: سال گذشته که کرونا نبود ۸۰۰۰ دانش آموز راهی اردوهای راهیان نور شدند. امسال راهیان نور مجازی را در سامانه شاد بارگزاری می‌کنیم. این روحیه ایثار و شهادت و فرهنگ‌دفاع را انشاالله با این اقدامات در بین دانش آموزان ساری و جاری کنیم. کارهای بسیار خوبی در بسیج دانش آموزان ایجاد شده که مرهون بسیج و سپاه پاسداران است.
در پایان مراسم افتتاحیه راهیان نور مجازی، تعدادی از دانش آموزان مدارس همدان بصورت نمادین از باغ موزه دفاع مقدس بازدید کردند.

چه کسی مسئول است؟
بخوانید

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.