رضا و محمد بیشترین اسامی شهدای یزد/ بیش از نیمی از شهدای یزد زیر ۲۰ ساله‌اند

ایسنا/یزد دبیر کمیته ارتباطات و رسانه دومین کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد گفت: اسامی رضا و محمد و ترکیبی از آنها بیشترین فراوانی را در بین شهدای استان یزد دارد.

«محمد برزگر» با اشاره به برگزاری دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده و دارالعم یزد، اظهار کرد: نام ۶۱۱ نفر از شهدای استان به اسم «رضا» و ۶۰۵ نفر به اسم «محمد» یا ترکیب آن‌ها با اسامی دیگر است که بیشترین فراوانی را در بین اسامی دیگر شهدا دارد.

وی با بیان اینکه ۳۴۵ نفر از شهدای استان سید هستند، افزود: اسامی ۳۹۶ شهید استان نیز به اسم «الله» متبرک است و بیش از ۳۴۰ نفر از شهدای استان سید هستند.

معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه الغدیر یزد با اشاره به این که بیشتر اسامی شهدای استان از ائمه اطهار و پیامبران است، گفت: نام ۳۶ شهید استان نیز از اسامی ایرانی مثل «هوشنگ»، «داریوش»، «بهمن» و «فرهاد» است.

وی افزود: «علی» و «حسین» نیز به ترتیب با فراوانی ۵۴۲ نفر و ۴۰۷ نفر بیشترین فراوانی را بعد از اسامی «رضا» و «محمد» دارند.

به گزارش ایسنا و به نقل از کمیته ارتباطات و رسانه دومین کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد، برزگر در پایان با بیان اینکه اکثر شهدای استان نوجوان بوده‌اند، گفت: سن بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر از شهدای استان که بیش از نیمی از شهدای استان را شامل می‌شوند، زیر ۲۰ سال بوده است.

انتهای پیام

منبع خبر

خانواده شهدا سرمایه‌های معنوی هستند
بخوانید

نظرات بسته شده است.