روابط ایران و عمان باید گسترش یابد

روابط ایران و عمان باید گسترش یابد

رئیس کل بانک مرکزی کشورمان از برنامه دو کشور ایران و عمان برای گسترش و تعمیق روابط تجاری و اقتصادی میان دو کشور خبر داد و گفت: روابط ایران و عمان باید گسترش یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک مرکزی، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی گزارش روز اول سفر خود به عمان را در یادداشتی توضیح داد و نوشت: در جلسه اول از این سری ملاقات‌ها، گفتگوی مبسوطی با وزیر امورخارجه عمان داشتم. وی بسیار علاقمند توسعه روابط راهبردی اقتصادی دو کشور است.

وی افزود: وزیر خارجه عمان ضمن اشاره به اهمیت نقش و جایگاه ایران در منطقه بر گسترش روابط تجاری و اقتصادی دو کشور تاکید کرد؛ ضمن اینکه در این ملاقات زمینه‌ها، موانع و نحوه پیشبرد همکاری‌های بانکی و تجاری دو کشور به تفصیل بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

همتی ادامه داد: همچنین جلسه مفصل و طولانی با وزیر صنعت و تجارت عمان برگزار شد که در آن، مسئولان اتاق بازرگانی عمان نیز حضور داشتند، چنین مطرح شد که با توجه به فرصت فراهم شده برای توسعه ظرفیت‌های همکاری میان دو کشور، می‌توان از ظرفیت و همراهی بخش خصوصی دو کشور برای بهبود سطح و حجم تجارت بهره گرفت.

وی افزود: درصد هستیم روابط تجاری‌مان را با عمان به عنوان یک شریک تجاری بیش از گذشته تعمیق بخشیم؛ لذا این سفر فرصتی است که با توجه به تحولات رخ داده در عرصه بین‌الملل، همکاری‌هایمان را بسط و گسترش

دهیم.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی، در حال حاضر فشار حداکثری آمریکا شکست خورده و ضروری است که مراودات تجاری با توجه به سابقه طولانی و تاریخی روابط میان دو کشور، بیش از پیش گسترش یابد.

بورس ۱۰ هزار واحد رشد کرد/ شاخص به یک میلیون و۱۸۶ هزار واحد رسید
بخوانید

وی در یادداشت خود به این نکته هم اشاره کرده که امروز، چهارشنبه ۸ بهمن مذاکرات خود با مقامات عمانی را با تمرکز بر مسائل بانکی و مالی با رئیس بانک مرکزی ادامه خواهد داد.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.