روایت ۱۴۰ سال تاریخ در خیابان ناصرخسرو

روایت ۱۴۰ سال تاریخ در خیابان ناصرخسروروایت ۱۴۰ سال تاریخ در خیابان ناصرخسرو

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، در ادامه اکران‌ فیلم‌های جدید در سینماهای هنر و تجربه پس از بازگشایی سینماها، مستند در جستجوی خانه خورشید به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی باقری از امروز یکشنبه ۵ بهمن ماه در سینماهای «هنر و تجربه» روی پرده می رود.

قرار است هر روز از اکران این مستند به یک نفر که به دلیلی اسمش با تهران پیوند خورده است، تقدیم شود که اولین روز از اکران این مستند به زنده یاد حمید سهیلی مظفر مستندساز اختصاص دارد.

در خلاصه روایت مستند در جستجوی خانه خورشید آمده است: «سال ۱۳۶۴ چند روز بعد از سالگرد تولدم به همراه پدر راهی بازار بودیم که در صد متری میدان شمس‌العماره بمبی که داخل پیکانی جاسازی شده بود، منفجر شد ولی به من چهارساله آسیبی نرسید.

از آن تاریخ سی و یک سال گذشته است و این بار برای ساخت مستندی از این خیابان مصادف با همان تاریخ به ناصرخسرو بازگشته‌ام. انگار این خیابان مرا زنده نگه داشته است تا سی سال بعد به سراغش بیایم و زندگی‌اش را بازتعریف کنم. حالا به واسطه‌ی گروهی شهرساز که درگیر بهسازی نمای بدنه‌ خیابان ناصرخسرو هستند دوباره به ناصرخسرو بازگشته‌ام تا زندگی خیابانی که هیچ گاه دوست نداشته در طول تاریخ بمیرد را روایت کنم…»

سینماهای هنر و تجربه با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی میزبان مخاطبان خود است.

منبع خبر

هیچ تضمینی برای حفظ امنیت آثار وجود ندارد
بخوانید

نظرات بسته شده است.