روشی نوین برای یافتن سریع قربانیان دفن شده در آوار

گروهی از محققان در حال توسعه یک سیستم حسگر پیشرفته برای یک پهپاد هستند تا هنگام نجات قربانیان دفن شده، هرچه سریعتر بتواند اطلاعات را از صحنه دریافت کند.

به گزارش ایسنا، پس از زمین لرزه یا انفجار گاز، مکان یابی و نجات قربانیان دفن شده اغلب بسیار طولانی و سخت است. دانشمندان بین المللی برای اینکه نیروهای امدادی بتوانند در آینده با سرعت بیشتری اطلاعات بهتر و دقیق تری از وضعیت موجود بدست آورند، در حال توسعه سیستم حسگر مقیاسی برای یک پهپاد به عنوان بخشی از پروژه تحقیقاتی "سیستم های حسگر مکان یابی افراد دفن شده در ساختمان های فروریخته" ( SORTIE) هستند.

ریزش ساختمان به دلیل عواملی مانند انفجار گاز یا زمین لرزه. اغلب به طور ناگهانی و بدون هشدار اتفاق می افتد. تیم های جستجو و نجات معمولاً می توانند به آهستگی بر روی آوارهای ناپایدار ویرانه ها حرکت کنند. حال محققان دانشگاه فناوری کلن راهی برای حل این مشکل یافته اند. آنها معتقدند تجزیه و تحلیل اینگونه حوادث با پهپادهای پیشرفته بهتر خواهد بود و علاوه بر آن این کار به نیروهای اورژانس برای جستجوی قربانیان دفن شده نیز کمک می کند.

تا پایان دسامبر ۲۰۲۲، محققان می خواهند یک سیستم مقیاسی برای یک هواپیمای بدون سرنشین تهیه کنند که بتواند به چهار بسته حسگر مختلف متصل شود. سیستم "bioradar" برای تشخیص حرکات تنفسی قربانیان دفن شده ، محل تلفن همراه ، اندازه گیری لیزر گاز برای تشخیص از راه دور جو انفجار و تجزیه و تحلیل ساختار آوار برای ارزیابی آوار مناسب خواهد بود. دانشمندان گفتند که برای اطمینان از اینکه هواپیمای بدون سرنشین بیش از حد سنگین نخواهد شد و بتواند مدت بیشتری در هوا بماند، می توان از بسته های حسگر به صورت جداگانه استفاده کرد.

دویست و بیست و چهارمین پایگاه اورژانس در تهران افتتاح شد
بخوانید

این محققان در حال حاضر در تلاشند تا فناوری جدید را در ساختارهای مختلف مورد ارزیابی قرار دهند. چندین مؤسسه آلمانی و دانشگاه آلمان در این پروژه دخیل هستند.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.