رونمایی از ۵۷۰۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور در کردستان

رونمایی از ۵۷۰۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور در کردستان

سنندج- رئیس ستاد اجرایی فرمان امام( ره) پنج هزار و ۷۰۰ طرح اشتغال زایی اجتماع ‌محور را با پنج هزار میلیارد ریال در سنندج رونمایی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مخبر روز سه شنبه در مراسم رونمایی از طرح‌های اشتغالزایی اجتماع محور کردستان در سنندج، اظهار کرد: در حوزه اشتغال‌های اجتماع محور در کشور تاکنون برای ۴۰ هزار نفر شغل ایجاد شده است که مجموع این مشاغل نیز در قالب هشت هزار طرح و سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریالی بوده است.

وی افزود: امروز نیز شاهد رونمایی از پنج هزار و ۷۰۰ طرح هستیم که برای بیش از ۱۶ هزار نفر از کردستانی‌ها شغل ایجاد کرده و در مجموع پنج هزار میلیارد ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خاطرنشان کرد: یک هزار و ۵۰۰ طرح از این طرح‌ها مربوط به کولبران بوده و برای چهار هزار و ۵۰۰ نفر از آنان شغل ایجاد می‌کند.

مخبر در ادامه سخنان خود اظهار داشت: مصصم به ساماندهی کولبران در سه استان دارای کولبر هستیم و در این راستا برای سه هزار و ۲۷۹ کولبر در کرمانشاه و یک هزار و ۲۲۱ کولبر در آذربایجان غربی شغل ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: حفظ شأن و کرامت کولبران از جمله اولویت‌های ما در این راستا بوده و اشتغال‌های ایجاد شده بیشتر در حوزه‌های فرش بافی، دامداری و صنایع دستی بوده است لذا سعی داریم که افراد نیازمند را طی دو سال آینده ساماندهی کنیم.

افتتاح مرکز نوآوری و پیشرفت منطقه‌ای برکت در دانشگاه کردستان، شرکت در آئین پایانی کاک برکت، امضای تفاهم‌نامه برکت و دانشگاه کردستان، آغاز طرح اقدام ملی مسکن، افتتاح خانه مددجویی و دیدار با نماینده ولی فقیه از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه محمد مخبر به کردستان خواهد بود.

سخنگوی صنعت برق: گرانی برخی محصولات گلخانه ای ارتباطی به قطعی برق ندارد
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.