رکوردشکنی فروش کتاب در بریتانیا

رکوردشکنی فروش کتاب در بریتانیا

با وجود شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کتاب‌فروشی‌ها، در سال۲۰۲۰ آمار فروش کتاب در بریتانیا به بیشترین میزان در هشت سال گذشته رسید.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه کتاب در بریتانیا فروخته شده است. با توجه به آمار ارائه‌شده از سوی «نیلسن بوک‌اسکن» (وب‌سایت بررسی آمار فروش کتاب‌ها) این نخستین‌بار از سال ۲۰۱۲ است که آمار فروش به این حد می‌رسد.

به رغم اجرای چند مرحله قرنطینه سراسری ناشی از شیوع ویروس کرونا که به دنبال آن کتاب‌فروشی‌های انگلستان از ۲۳ مارس تا ۱۵ ژوئن و بار دیگر از ۵ نوامبر تا ۲ دسامبر تعطیل شده بودند تخمین‌زده می‌شود آمار فروش کتاب‌های چاپی در سال ۲۰۲۰ به نسبت سال ۲۰۱۹ افزایش ۵.۲ درصدی داشته‌ است. این به آن معناست که در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۰۲ میلیون نسخه کتاب به ارزش ۱.۷۶ میلیارد پوند در بریتانیا به فروش رفته که این آمار نسبت به سال ۲۰۱۹ با ۵.۵ درصد افزایش همراه بوده است.

عنوان پرفروش‌ترین اثر سال ۲۰۲۰ به «پسر، موش کور، روباه و اسب» نوشته «چارلی مکسی» می‌رسد. جایگاه دومین اثر پرفروش سال گذشته نیز به کتاب «کلوپ قتل پنچشنبه» نوشته «ریچارد عثمان» اختصاص یافته است. کتاب برنده بوکر «دختر، زن، دیگر» به قلم «برناردین اواریستو»، «سرزمین موعود» خاطرات «باراک اوباما» و «جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» نوشته «دلیا اوئنز» از دیگر آثاری هستند که در فهرست ۱۰ کتاب پرفروش سال گذشته قرار می‌گیرند.

«نیلسن بوک‌اسکن» اعلام کرد آمار ارائه‌شده تخمینی است چراکه امکان ثبت آمار فروش کتاب‌ها در دوران قرنطینه سراسری بریتانیا وجود نداشته است.

تجربه شاعرانه کرونایی را با جهان مبادله کنیم
بخوانید

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.