زیرسیستم ویندوز برای لینوکس در مایکروسافت استور عرضه شد

زیرسیستم ویندوز برای لینوکس در مایکروسافت استور عرضه شدزیرسیستم ویندوز برای لینوکس

زیرسیستم ویندوز برای لینوکس (WSL) چند سالی است که در دسترس کاربران قرار گرفته است. این ابزار امکان اجرای مستقیم محیط لینوکس درون ویندوز را در دسترس کاربران قرار داده و کاربران برای این کار نیازی به ماشین مجازی و یا بوت دوگانه نخواهند داشت. حالا با عرضه‌ی ویندوز ۱۱، استفاده از این ابزار نسبت به گذشته آسان‌تر نیز شده است.

مایکروسافت به‌تازگی زیرسیستم ویندوز برای لینوکس را به‌صورت اپلیکیشنی مجزا در فروشگاه خود ارائه داده و کاربران سیستم‌عامل‌های ویندوز ۱۱ و ۱۰ می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. با این وجود، کاربران ویندوز ۱۰ برای استفاده از این اپلیکیشن باید نسخه‌ی ۲۲۰۰۰.۰ و یا بالاتر ویندوز ۱۰ را اجرا کنند. این در حالی است که نسخه‌ی اصلی این ابزار از بیلدهای قدیمی‌تر ویندوز ۱۰ نیز پشتیبانی می‌کند.

اپلیکیشن WSL در حال حاضر در مرحله‌ی پیش‌نمایش قرار داشته و از این رو احتمال وجود باگ و مشکلات عملکردی در آن وجود دارد. حجم این اپلیکیشن نیز ۴۴۲ مگابایت بوده و فضای زیادی از رایانه‌ی شما را اشغال نخواهد کرد. توجه داشته باشید که کاربران نسخه‌ی فعلی WSL برای دریافت به‌روزرسانی‌ جدید نیازی به دانلود نسخه‌ی عرضه‌شده در مایکروسافت استور نخواهند داشت. با این وجود، مایکروسافت دانلود نسخه‌ی عرضه‌شده در فروشگاه خود را بهترین راه انتقال به نسخه‌ی جدید WSL اعلام کرده است.

نظر شما در مورد زیرسیستم ویندوز برای لینوکس چیست؟ به‌نظر شما مایکروسافت باید چه ویژگی‌هایی را به این اپلیکیشن اضافه کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بالگرد ناسا در سطح مریخ به کار خود ادامه می‌دهد
بخوانید

منبع: TechSpot

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.