زیست فناوری دهه آینده نقش مهمی در امنیت ملی دارد

زیست فناوری دهه آینده نقش مهمی در امنیت ملی دارد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، محسن رضایی روز سه شنبه در نخستین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی محصولات بیوتکنولوژی پزشکی و صنایع وابسته، افزود: در جلسات اخیر مجمع برنامه ریزی شده تا احکامی را در رابطه با زیست فناوری قرار دهیم.

وی ادامه داد: زیست فناوری اگر در حوزه سلامت و اقتصاد نقش داشته باشد، در دهه آینده در امنیت ملی نقش مهمی دارد. پس از کرونا این تفکر ایجاد شد که ممکن است در آینده حملات ویروسی و میکروبی انجام شود و این حوزه در آینده نقش برجسته ای خواهد داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: باید توجه شود برای آنکه ملت آینده سالمی داشته باشد، باید بیش از این تلاش کنیم و سرمایه گذاری کلانی در حوزه صنایع نوظهور انجام دهیم.

رضایی تاکید کرد: نیاز است شناخت و تشخیص درست از نظام اولویت ها داشته باشیم و بیوتکنولوژی در اولویت کشور باشد، اما در ابتدا باید روابط بین بانک مرکزی و وزارت بهداشت اصلاح شود. نظام اداره کشور باید با کمک نخبگان اصلاح شود تا سردرگمی ایجاد نشود. جلوگیری از واردات و ارائه مجوز برای تولید دارو مسئله پیچیده ای نیست.

نخستین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی محصولات بیوتکنولوژی پزشکی و صنایع وابسته توسط انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران و با هدف معرفی توانمندی و ظرفیت‌های فعالان صنعت بیوتکنولوژی کشور و ارائه آخرین دستاوردهای نوین در عرصه‌های مختلف بیوتکنولوژی گشایش یافت.

منبع خبر

آیفون‌های آینده اپل از لنز پریسکوپی برای زوم کردن در دوربین استفاده خواهند کرد
بخوانید

نظرات بسته شده است.