ساکنان شهرک شهید بروجردی، بعد از ۲۰ سال در انتظار سند مالکیت و پایان کار هستند

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران نسبت به بلاتکلیف ماندن اسناد ساختمان های شهرک شهید بروجردی تذکر داد و خواستار تشکیل جلسه فوری برای رفع مشکل ١۵٧ بلوک ساختمانی بعد از ۲۰ سال شد.

به گزارش ایسنا، محمد سالاری در دویست و شصت و ششمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری از بلاتکلیف ماندن اسناد ساختمان های شهرک شهید بروجردی واقع در منطقه ۱۵ انتقاد کرد و گفت: ۲۰ سال پیش، این شهرک در چهار فاز با ۱۵۷ بلوک ساخته شده است و اکنون قریب به بیست هزار نفر در آنجا ساکن هستند اما متاسفانه این ساختمان ها سند مالکیت و پایان کار ندارند.

وی افزود: اسناد این ساختمان ها که عرصه آن متعلق به بنیاد مستضعان است و طی دو دهه گذشته بدون پروانه ساخته شده اند، هنوز تعیین تکلیف نشده و قاعدتا شهرداری تهران نیز نمی تواند برای آن ها پایان کار صادر کند، چراکه تمام ساختمان های این شهرک باید هم به لحاظ استحکام بنا و هم استاندارد های آتش نشانی و سایر استاندارد های ایمنی تاییده بگیرند، همچنین مالک باید با ارائه سند نسبت به دریافت پایان کار اقدام کند. با پیگیری هایی که تاکنون ما در کمیسیون شهرسازی و معماری با همراهی مجدانه شورایاری این شهرک انجام دادیم، توافق نامه اولیه، فیمابین مالک که بنیاد مستضعفان است و شهرداری جهت حل این مشکل نوشته شده اما تحقق کامل مفاد آن عملیاتی نشده است و من از ریاست شورا تقاضا دارم، جلسه ای را با بنیاد و وزارت دفاع به عنوان مالک و سپاه پاسداران که این ساختمان ها توسط این نهاد ساخته شده، برای حل این مشکل برگزار کنند.
وی تاکید کرد: با پیگیری هایی که طی دوسال گذشته انجام دادیم، اکنون شهرداری منطقه نیز برای صدور پایان کار آمادگی کامل دارد و بنیاد و سپاه نیز اعلام آمادگی کرده اند اما باید برای دریافت استانداردهای لازم اقدام کنند تا مشکل ۳۷۵۰ واحد آپارتمانی بعد از ۲۰ سال بلاتکلیفی رفع شود.

اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها طبق مفاد طرح جامع هوشمند / لزوم رعایت پروتکل‌ها در ماه رمضان
بخوانید

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.