ستاری: پارک علمی و فناوری سرزمین ایرانیان زرندیه حمایت مالی می‌شود

ستاری: پارک علمی و فناوری سرزمین ایرانیان زرندیه حمایت مالی می‌شود

به گزارش ایرنا، «سورنا ستاری» روز شنبه در بازدید از پروژه پارک علم و فناوری مجموعه سرزمین ایرانیان به خبرنگاران گفت: پروژه بزرگ سرزمین ایرانیان با موقعیت ویژه‌ در حال احداث است و حمایت از این مجموعه با هدف توسعه علمی در کشور در دستور کار قرار دارد.
وی بیان کرد: پارک علم و فناوری سرزمین ایرانیان تاکنون پیشرفت مطلوبی داشته و شرکت‌های بسیاری در این مجموعه سرمایه‌گذاری کردند.
به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمایت‌های مالی در زمینه ایجاد زیرساخت‌های پارک علم و فناوری با هدف توسعه این پارک بر مبنای دانش در اولویت قرار دارد.
ستاری تصریح کرد: پارک علم و فناوری سرزمین ایرانیان را می‌توان نمونه‌ای از شهر هوشمند و به عنوان پایلوت معرفی کرد که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور تحقق اهداف علمی همکاری نزدیکی با این مجموعه خواهد داشت.


عملیات احداث شهر علم و فناوری سرزمین ایرانیان در شهرستان زرندیه در یک هزار و ۴۰۰ هکتار مساحت از سال ۱۳۸۷ آغاز شد.
این شهر با ماهیت توریستی، تفریحی و دانش بنیان قرار است در سال ۱۴۰۶ به بهره برداری برسد که در مجموع ۳۰ هزار نفر در آن مشغول فعالیت خواهند شد.
بزرگترین پیست اتومبیلرانی خاورمیانه به طول پنج و نیم کیلومتر با قابلیت مسابقه از ۲ طرف یکی از پروژه های در دست احداث این مجموعه است.
کل مجموعه سرزمین ایرانیان بعنوان منطقه ویژه اقتصادی شناخته شده است.

منبع خبر

فروش فوق العاده شیائومی 12 پرو در کشور چین
بخوانید

نظرات بسته شده است.