ستاری: پارک علمی و فناوری سرزمین ایرانیان زرندیه حمایت مالی می‌شود

ستاری: پارک علمی و فناوری سرزمین ایرانیان زرندیه حمایت مالی می‌شود

به گزارش ایرنا، «سورنا ستاری» روز شنبه در بازدید از پروژه پارک علم و فناوری مجموعه سرزمین ایرانیان به خبرنگاران گفت: پروژه بزرگ سرزمین ایرانیان با موقعیت ویژه‌ در حال احداث است و حمایت از این مجموعه با هدف توسعه علمی در کشور در دستور کار قرار دارد.
وی بیان کرد: پارک علم و فناوری سرزمین ایرانیان تاکنون پیشرفت مطلوبی داشته و شرکت‌های بسیاری در این مجموعه سرمایه‌گذاری کردند.
به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمایت‌های مالی در زمینه ایجاد زیرساخت‌های پارک علم و فناوری با هدف توسعه این پارک بر مبنای دانش در اولویت قرار دارد.
ستاری تصریح کرد: پارک علم و فناوری سرزمین ایرانیان را می‌توان نمونه‌ای از شهر هوشمند و به عنوان پایلوت معرفی کرد که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور تحقق اهداف علمی همکاری نزدیکی با این مجموعه خواهد داشت.


عملیات احداث شهر علم و فناوری سرزمین ایرانیان در شهرستان زرندیه در یک هزار و ۴۰۰ هکتار مساحت از سال ۱۳۸۷ آغاز شد.
این شهر با ماهیت توریستی، تفریحی و دانش بنیان قرار است در سال ۱۴۰۶ به بهره برداری برسد که در مجموع ۳۰ هزار نفر در آن مشغول فعالیت خواهند شد.
بزرگترین پیست اتومبیلرانی خاورمیانه به طول پنج و نیم کیلومتر با قابلیت مسابقه از ۲ طرف یکی از پروژه های در دست احداث این مجموعه است.
کل مجموعه سرزمین ایرانیان بعنوان منطقه ویژه اقتصادی شناخته شده است.

منبع خبر

برنامه ریزی برای پرتاب ۳ ماهواره با پرتابگر سیمرغ
بخوانید

نظرات بسته شده است.