سختی‌ها را برای لبخند مردم، تحمل می‌کنیم

سختی‌ها را برای لبخند مردم، تحمل می‌کنیم

بی‌شک برنامه سازی و تولید محتوای فرهنگی در ایام کرونا یکی از کارهای سخت در روزهایی است که همه توصیه‌های بهداشتی و سلامت بر عدم تجمع افراد در یک مکان، رعایت فاصله اجتماعی، زدن ماسک تاکید دارد. این موضوع به خصوص وقتی اهمیت می یابد که بازیگران (مجریان برنامه های تلویزیونی، برخی از مهمانان و …) باید بدون ماسک سر صحنه حاضر شوند و این موضوع خطرهای کار در این شرایط را بیشتر می سازد. نگاهی به شیوع به کرونا در میان بازیگران و هنرمندانی که در این مدت مشغول به کار بوده اند گویای این خطرات است. از سوی دیگر رسانه نیاز به تولید محتوا دارد و مانند برخی مشاغل قابل تعطیلی نیست.

بر این اساس اهمیت کارهایی که در این ایام تولید می شوند بیش از پیش حائز اهمیت است؛ هنرمندانی که رسالت خود را فعالیت در این روزها می دانند و با انگیزه بر سر کارهایشان حاضر می شوند تا حال عمومی جامعه را بهبود بخشند.

یکی از مجموعه های تلویزیونی که در این روزها با جدیت در حال تولید است، سریال نون خ ۳ است؛ سریالی که وقتی سال گذشته در همین ایام فصل دوم آن کوتاه شد و با حذف ساخت قسمت هایی که پیش بینی شده بود به پایان رسید شاید کمتر کسی فکر می کرد عمر کرونا تا به این اندازه طولانی باشد که حتی تا ساخت فصل سوم هم ادامه یابد و عوامل را مجبور به کار در این اوضاع سازد.

اما فصل سوم نون خ این روزها در روستایی در نزدیکی تهران در حال تولید است تا برای بهار ۱۴۰۰ روی آنتن شبکه یک سیما رود.

برای لبخند مردم، سختی‌ها را تحمل می‌کنیم

کاظم نوربخش بازیگر نقش سلمان در نون خ در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا و با اشاره به تولید این سریال تلویزیونی و دشورای های ساخت آن در ایام کرونا بیان کرد: در حال فیلمبرداری فصل سوم سریال طنز نون خ هستیم و به رغم شرایط کرونا همچنان کار می کنیم. ما ۱۴ مهر کارمان را شروع کردیم و انشالله تا ۲۵ بهمن طول می کشد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا روستایی در اطراف تهران برای روایت قصه فصل سوم نون خ انتخاب شده است و دیگر این مجموعه در کرمانشاه ساخته نشده، تصریح کرد: کرمانشاه را به دلیل شیوع زیاد بیماری کرونا و هزینه های زیاد کنار گذاشتیم و عوامل تولید همان لوکیشن را همینجا (روستای سنجریان؛ روستایی از توابع بخش جاجرود در استان تهران) ساخته اند و اینجا مشغول شدیم.

یکی از سختی های این سریال سرمایی است که حین کار با آن مواجهه هستیم؛ البته عادت کرده ایم چون هرسال در همین شرایط آب و هوایی کار می کنیم. امسال بیشتر کارمان لوکیشن خارجی است به همین دلیل سختی های مضاعفی را تحمل می کنیم فقط به دلیل این که لبخند را بر لبان مردم عزیزمان بیاوریم؛ برای مردمی که در این ایام به دلیل کرونا در خانه هستند ادامه می دهیم و طاقت می آوریم.

ایام کرونا شرایط آزاردهنده‌ای برای کارکردن است

ا۱۵ محوطه سنگ‌نگاره‌های نقوش صخره‌ای در مشگین‌شهر شناسایی شد
بخوانید

نوربخش در توضیح شرایط کار در ایام کرونا یادآور شد: سال گذشته نون خ قرار بود ۲۶ قسمت باشد اما چون به کرونا برخوردیم سریال را در ۱۴ قسمت به پایان رساندیم؛ و امسال در شرایط کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی کار کردیم اما این شرایط قطعا شرایط آزاردهنده ای برای کارکردن است؛ همین ماسکی که دائم مجبوریم بر صورت داشته باشیم باعث کاهش اکسیژن و خستگی مفرط می شود.

بازیگران سختی های کاری خاص خودشان را پیش از کرونا هم داشته اند اما این سختی ها در این ایام بیشتر شده است و دائم با این دغدغه و نگرانی مواجه هستیم که بازیگرانی که برای این مجموعه دور هم جمع می شوند (و هرکدام از ما روابط اجتماعی خود را داریم و نمی دانیم که همه رعایت می کنند یا نه) آیا این بیماری را دارند یا خیر.

وی ادامه داد: باید بسیار مراقب باشیم؛ ضمن این که هرکدام نزد خانواده هایمان می رویم و این مسئله اگر ما را درگیر کند برای آنان هم خواهد بود.

فصل سوم نون خ برای مردم شیرین‌تر است

بازیگر کاراکتر سلمان در نون خ در پاسخ به این پرسش که در این فصل بینندگان قرار است چه داستانی را در این سریال دنبال کنند، گفت: داستان این فصل از سریال یک تفاوت با فصل های دیگر دارد و چون بخش، بخش است صحبت از آن سخت است؛ مثلا موضوعی محوری در فصل یک تخمه آفتابگردن و فصل دوم بحث انار بود و این فصل به داروهای گیاهی می پردازد اما به شخصه در سکانس هایی که در مورد داروهای گیاهی است حضور ندارم و قصه خودم، سلمان را دارم. سلمان همچنان در فصل سه مانند فصل اول و دوم درگیر ازدواج با شیرین است، می آید و می رود که ببیند می تواند به شیرین برسد یا خیر.

تکه تکه کار ما شیرین است و خودمان لذت می بریم، قطعا تماشاچیان از فصل سوم بسیار لذت خواهد برد و قول می دهم این فصل از فصل های قبلی برای مردم شیرین تر و مطلوب تر باشد و آن را دوست داشته باشند.

این بازیگر تلویزیون در توضیح این که چرا نون خ توانست مخاطبان خود را پیدا کرده و مورد اقبال واقع شود گفت: این سریال به دلیل به تصویر کشیدن آداب و رسوم و تفاوت فضایی برای مردم جذاب شد.

پیش از این عمده کارها و تولیدات تلویزیونی کارهایی آپارتمانی بود اما نون خ به دل فضای قومیتی رفت، آداب و رسوم این قومیت را به تصویر کشید و قوم کرد و سنت ها و شیوه زندگی شان را مرکز توجه قرار داد؛ ضمن این که لهجه زیبای کردی هم وارد فضای سریال شده است.

یک قصه اجتماعی با زبان طنز

نمایشگاه مجازی کتاب تهران تمدید شد
بخوانید

کاظم نوربخش اگرچه پیشتر سابقه بازی در نقش های مختلفی را داشت با نقش آفرینی در کاراکتر سلمان در سریال نون خ به شهرت بیشتری رسید و با پخش فصل دوم این سریال استعداد بازیگری او بیش از پیش دیده شد و نزد مردم به محبوبیت بیشتری دست یافت. سلمان در سریال نون خ خواستگار شیرین دختر نورالدین خانزاده است و گاوی به نام جاناتان دارد که علاقه زیادی به آن دارد و با ویژگی های شخصیتی طنزی که دارد توانست در این سریال دیده شود.

نون خ، به کارگردانی سعید آقاخانی داستانی اجتماعی و آمیخته با طنز دارد و در هر فصل ضمن تمرکز بر یک موضوع فرهنگی- اجتماعی و اقتصادی و با محوریت نورالدین خانزاده (با بازی سعید آقاخانی) و خانواده و همسایگان و دوستانشان سعی در بیان برخی از حقایق روز جامعه دارد. فصل اول این سریال نوروز ۹۸ و فصل دوم نوروز ۹۹ روی آنتن شبکه یک سیما رفت.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.