سردی هوا باعث طوفانی شدن موج چهارم کرونا در فارس می شود

سردی هوا باعث طوفانی شدن موج چهارم کرونا در فارس می شود

شیراز – رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بارش برف، باران و سرد شدن هوا باعث طوفانی شدن موج چهارم کرونا در استان فارس می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مهرزاد لطفی ظهر چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در علوم پزشکی شیراز با اشاره به سرد شدن هوا و پیش بینی‌های بارش باران و برف در استان اظهار کرد: با وجود اینکه مجموعه سلامت فارس برای موج چهارم کرونا ویروس در آمادگی کامل به سر می‌برند، ضروری است هم استانی‌ها با رعایت کردن بیشتر شیوه نامه‌های بهداشتی، ضمن حفظ سلامت خود و اطرافیان، مانند همیشه کادر درمان را یاری دهند.

وی با بیان اینکه سرما موج چهارم کرونا را طوفانی می‌کند، افزود: با توجه به خیز آهسته موارد ابتلاء به کرونا ویروس و روند افزایشی بستری بیماران در مراکز درمانی استان، نیاز مبرم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک احساس می‌شود تا بتوانیم با کمترین آسیب، موج چهارم کرونا را پشت سر بگذاریم.

او ادامه داد: انتظار می‌رود مردم فارس، برای استمرار وضعیت مناسب کرونا ویروس در استان، همانند گذشته به محدودیت‌های کرونایی و دستورات بهداشتی در برابر بیماری کووید ۱۹ احترام بگذارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» در استان تاکید کرد و گفت: برای پیشگیری و کاهش موارد ابتلاء به کرونا ویروس و در نتیجه کمک به مجموعه سلامت، باید برای گسترش و توسعه طرح شهید سلیمانی تلاش مضاعف کرد.

روزانه تست کرونای ۲۵۰ تا ۳۵۰ نفر در دزفول مثبت می‌شود
بخوانید

دکتر لطفی همچنین در این نشست وضعیت آمار مبتلایان به کرونا ویروس و جان باختگان این بیماری در شیراز و مناطق مختلف استان، روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ ساعته، تست‌های سریع، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹ و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد.

او با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلاء به کرونا ویروس در برخی از شهرستان‌های استان، خواستار پیگیری برای شناسایی دلیل افزایش ابتلاء از سوی مسئولان دانشگاه شد تا با هماهنگی و همکاری مسؤولان و مدیران شهرستان، قطع زنجیره انتقال صورت گیرد.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.