شاخص بورس ۲۰هزار واحد افت کرد

شاخص بورس ۲۰هزار واحد افت کرد – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۸میلیارد و ۹۴۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش ۱۰هزار و ۷۹۴میلیارد تومان در یک میلیون و ۲۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲۰هزار و ۸۸۴واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۴هزار و ۹۰۵واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل نمادهای معاملاتی پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و توسعه معاون و فلزات با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۵۴۴۸واحد، کل (هم‌وزن) ۵۵۶۴واحد، قیمت (هم‌وزن) ۳۶۳۹واحد، آزاد شناور ۲۵۷۵۸واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم ۱۴۷۱۵ و ۴۴۱۸۷ واحد افت کردند.

رفتار معاملاتی سهامداران بزرگ در بورس کنترل می‌شود

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۷۶۶میلیون ورقه به‌ارزش ۴هزار و ۶۵۸میلیارد تومان در ۴۰۷هزار نوبت، آیفکس ۳۰۳واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۸۹۹واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، سرمایه‌گذاری صبا تامین و ذوب‌آهن اصفهان شد و در مقابل نمادهای معاملاتی بهمن دیزل، پتروشیمی غدیر و کلر پارس بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

صدور گواهی عدم پرداخت چک تا 20 اردیبهشت متوقف شد/تمدید پرداخت مالیات تا آخر خرداد 1400
بخوانید

انتهای پیام/

منبع خبر

نظرات بسته شده است.