شاخص بورس ۳۹ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس ۳۹ هزار واحد رشد کرد – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۶۱۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۹هزار و ۵۱۲میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۱۶۰هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۹هزار و۴۷۸واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۴۷هزار و ۱۷۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های تولیدی فولاد سپید فراب کویر، فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش و پرداخت الکترونیک سامان کیش با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۰۳۰۲واحد، کل (هم‌وزن) ۷۳۳۸واحد، قیمت (هم‌وزن) ۴۷۹۹واحد، آزاد شناور ۴۵۱۵۸واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۳۳۲۹۵ و ۶۴۴۵۶ واحد رشد کردند.

عزم مجلس برای حمایت از سهامداران خرد بورس / دولت باید شفاف‌سازی کند

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۵۰۴میلیون ورقه به‌ارزش ۳هزار و ۹۱۲میلیارد تومان در ۶۳۲هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۶۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۱۸۳واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های توزیع دارو پخش، قاسم ایران و افرانت بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

فیلم| با تحریم جزو 20 اقتصاد برتر جهان شدیم
بخوانید

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

منبع خبر

نظرات بسته شده است.