شرکت زایشی دانشگاه یزد به فناوری الکتروریسی صنعتی دست یافت

شرکت زایشی دانشگاه یزد به فناوری الکتروریسی صنعتی دست یافت

به گزارش شنبه روابط عمومی دانشگاه یزد، دکتر نجمه دهقان مدیرعامل این شرکت از طراحی و ساخت دستگاه الکتروریسی صنعتی توسط یکی از دانش آموختگان دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه یزد خبر داد و گفت: هم اکنون مراحل نصب و راه‌انداری، تکمیل و بهینه سازی این دستگاه به انجام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این دستگاه به تایید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای ایران رسیده است، افزود: این شرکت موفق به تولید نانوفیلترهایی با فیلتراسیون ۹۵ و ۹۹درصد آئروسل‌های تا قطر ۲۵۰ نانومتر جهت استفاده در مصارف پزشکی، آزمایشگاهی، بهداشتی و صنعتی شده است.

به گفته وی، صنایعی از جمله پزشکی، آرایشی و بهداشتی، فیلتراسیون، لباس‌ها و پوشش‌های محافظ و جاذب صوت بودن از کاربردهای روزافزون نانو الیاف‌هاست.

شرکت زیست فناوران بافت همانند ساز مانا به عنوان اولین شرکت زایشی دانشگاه یزد با هدف تحقیق و توسعه در حیطه‌های بین رشته‌ای شامل مهندسی نساجی، مهندسی پلیمر، فیزیک و زیست شناسی در ادامه پروژه رساله دکترای اولین دانش آموخته مهندسی نساجی دانشگاه یزد در زمینه مهندسی بافت و با مشارکت اعضای هیئت علمی مرتبط با این پروژه، فعالیت خود را به طور رسمی از بهمن ماه ۱۳۹۸ در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد آغاز کرده است.

نخستین پروانه اشتغال به کار خدمات فنی آزمایشگاهی استان به نام دانشگاه یزد

مدیر امور فناوری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه یزد از اعطای پروانه اشتغال به کار خدمات فنی آزمایشگاهی وزارت راه و شهرسازی به این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، دکتر مهدی رضائیان مدیر امور فناوری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه یزد با اعلام این خبر افزود: دانشکده مهندسی عمران این دانشگاه با پشتوانه ظرفیت‌های بالای علمی، کاربردی و تجهیزاتی آزمایشگاهی، کارگروه‌های مختلف هیئت علمی و کارشناسان مجرب آزمایشگاهی، انجام انواع پژوهش‌ها و ارائه پایان نامه‌های مرتبط، موفق به دریافت پروانه اشتغال به کار خدمات فنی آزمایشگاهی از سوی وزارت راه و شهرسازی کشور شد.

شایعه: اپل سال آینده به جای آیفون SE 3 آیفون SE پلاس را معرفی خواهد کرد
بخوانید

رضائیان با تاکید براینکه دریافت این گواهینامه می‌تواند ارتباط واقعی بین دانشگاه وصنعت در بخش مهندسی عمران را رقم بزند، اظهار داشت: از این پس دانشکده مهندسی عمران دانشگاه یزد با حضور مفید و موثر خود در پروژه‌های عمرانی می‌تواند در زمینه‌های آزمایشگاهی، ژئوتکنیک، راه و بتن، ارائه خدمات دهد.

وی افزود: در بخش‌های مختلف ساخت و ساز ضمن ارتقای کیفی تولید مصالح ساختمانی و اجرایی، با برون‌سپاری و دریافت حق‌الزحمه، خدمات یادشده انجام می‌گیرد.

دانشگاه یزد تنها دارنده این گواهینامه از سوی وزارت راه و شهرسازی کشور در سطح استان است.

نائب قهرمانی دانشگاه یزد در لیگ برتر بدمینتون کشور

تیم بدمینتون دانشگاه یزد در هفته دهم لیگ برتر بدمینتون کشور با شکست حریف خود تیم شهرداری شهربابک، نائب قهرمان بیست و ششمین دوره مسابقات لیگ برتر بدمینتون کشور شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، تیم بدمینتون دانشگاه یزد در هفته دهم لیگ برتر بدمینتون ایران در سالن امام علی این دانشگاه به مصاف تیم قدرتمند شهرداری شهربابک رفت و با نتیجه درخشان ۴ بر ۱ حریف را مغلوب کرد.

این تیم با شکست حریف خود توانست در مجموع نتایج رفت و برگشت، نائب قهرمان بیست و ششمین دوره مسابقات لیگ برتر بدمینتون مردان جام خلیج فارس شود.

بیست و ششمین دوره مسابقات لیگ برتر بدمینتون مردان جام خلیج فارس به صورت رفت و برگشت در ۱۰ هفته برگزار شد که تیم‌های بدمینتون رعد پدافند هوایی قم، دانشگاه یزد و صنایع اردکان به ترتیب مقام‌های اول تا سوم این مسابقات را کسب کردند.

به گفته فرزاد فیضی فر رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه یزد، تیم بدمینتون این دانشگاه برای اولین بار در سال۱۳۹۶ در لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور حضور یافت و موفق به کسب مقام نائب قهرمانی شد و توانست به لیگ برتر باشگاه‌های کشور صعود کند.

یک ‌موسسه امنیتی نسبت به انتشار بدافزار Hermit هشدار داد
بخوانید

این تیم همچنین در اولین دوره حضور خود در لیگ برتر بدمینتون کشور در سال ۱۳۹۷ در جمع چهار تیم برتر این مسابقات قرار گرفت و اکنون پس از گذشت دوسال موفق به کسب مقام نائب قهرمانی لیگ برتر بدمینتون ایران جام خلیج فارس شد.

فیضی فر با اشاره به اینکه بازیکنان تیم دانشگاه یزد با بازی‌های جوانمردانه، همت و غیرت موفق به کسب افتخاری بزرگ برای ورزش و رشته بدمینتون این استان شدند، گفت: باید از مسئولانی که در این شرایط با حمایت خود باعث این موفقیت شدند نیز قدردانی کرد.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه یزد گفت: با وقفه‌ای که به خاطر شیوع ویروس کرونا در میانه برگزاری مسابقات اتفاق افتاد به مدت ۲ ماه تعطیل شد و دوباره از اواخر آذرماه بر اساس نظر فدراسیون، رقابت تیم‌ها بر اساس برنامه به صورت رفت و برگشت ادامه یافت که در پایان تیم رعد پدافند هوایی به مقام قهرمانی رسید و دانشگاه یزد در مکان دوم قرار گرفت.

لیگ برتر بدمینتون کشور در سال ۹۹ با حضور تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، صنایع اردکان، دانشگاه یزد، شهرداری شهربابک، رعد هوایی پدافند قم و ذوب روی صبا صنعت زنجان که متشکل از تمامی بازیکنان ملی‌پوش بود از شهریورماه سال‌ ۱۳۹۹ به صورت رفت و برگشت در ۱۰ هفته برگزار شد.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.