شهادت قاسم سلیمانی منجر به بعثت عظیم ملت ایران در گام دوم انقلاب شد

شهادت قاسم سلیمانی منجر به بعثت عظیم ملت ایران در گام دوم انقلاب شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن رضایی روز چهارشنبه در حسینیه ثارالله سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه به مناسبت سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی افزود: همانگونه که سال های اول انقلاب با خون مجاهدان بزرگی مانند مطهری ها و بهشتی ها رنگین شد، گام دوم انقلاب نیز نیاز به یک خون پاک و یک بعثت عظیمی در ملت ایران داشت و قرعه به نام شهید سلیمانی زده شد.

او اظهار داشت: بدون شک این شهادت با گام دوم انقلاب ارتباط الهی و یک فلسفه مهمی دارد و خدای متعال او را انتخاب کرد و مصطفی گام دوم انقلاب شد.

رضایی ادامه داد: خیلی ها می خواهند گام دوم انقلاب را عادی سازی کنند و آن را از تبدیل شدن به یک قیام و نهضت باز بدارند اما گام دوم انقلاب خودش یک انقلاب، یک قیام و یک نهضت است و مانند هر نهضت دیگری در ابتدا گروه های کمی آغازگر آن هستند.

وی گفت: پیشکسوتان هر نهضتی قلیل هستند اما بعد بزرگ و عالمگیر می شوند و جمعیت های گسترده ای به مسیر قاسم سلیمانی ها می پیوندند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: مبارزه با فساد که در ایران شروع شده، تشکیل مجلس جوان انقلابی، بعثت عظیمی که در تشییع جنازه قاسم سلیمانی شد و زدن پایگاه قدرت بزرگ بین المللی در عین الاسد همه سرآغاز یک قیام و نهضت در گام دوم انقلاب است.

رضایی، خطاب به جوانان گفت: نباید از این قیام عقب بیفتند و باید کوله پشتی ها را ببندند و پوتین به پا کنند.

او افزود: این قیام نیاز به یک خون و خیزش معنوی و الهی داشت، گام دوم انقلاب مانند نهضت ۲۲ بهمن و نهضت بسیجی ها که به جبهه رفتند و سرزمین ها را آزاد کردند، یک نهضت اجتماعی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

رضایی، هفت توصیه بیانیه گام دوم انقلاب را اجتماعی، فرهنگی و یا اجتماعی، اقتصادی دانست و گفت: در این بیانیه بر توجه به علم و فناوری، معنویت، اقتصاد، مبارزه با فساد و سبک زندگی تاکید شده است.

وی ادامه داد: ملت ایران در این قیام از یک طرف با فقر و فساد و تحریم های اقتصادی باید مبارزه کند و از طرفی می خواهد شکوفایی فرهنگی و اقتصادی ایجاد کند.

به گفته رضایی، ثمره اصلی انقلاب یعنی شکل گیری دولت و جامعه نوین اسلامی همراه با شکوفایی فرهنگی و اقتصادی در این قیام به دست می آید.

آیت الله آملی لاریجانی درگذشت سید محمد ضیاءآبادی را تسلیت گفت
بخوانید

او تاکید کرد: گام دوم انقلاب اسلامی بدون مکتب قاسم سلیمانی تحقق پیدا نمی کند و شکوفایی در گام دوم انقلاب بدون مبارزه با فقر و فساد و تحریم ها و سبک زندگی غربی و لیبرال منشی ایجاد نمی شود.

رضایی افزود: گام دوم انقلاب اسلامی یک مکتب، چراغ و راه می خواست و آن راه مقاومت و قاسم سلیمانی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه بیان داشت:‌ راه قاسم سلیمانی اصولی دارد و اولین آن ولایت است، یعنی همان ریسمانی که از ذات مقدس پروردگار شروع می شود تا به امام عصر بعد نایب امام زمان و زمامداران پاکدست، انقلابی و مردمی می رسد و این ریسمان در گام دوم انقلاب باید محکم گرفته شود.

رضایی دومین اصل مکتب قاسم سلیمانی را اعتماد به نفس، خودباوری و شعار ما می توانیم دانست و افزود: در دفاع مقدس رزمندگان گمنامی را دیدیم که با دست خالی اکثر سرزمین های اشغال شده را آزاد کردند.

وی اعتماد به نفس را به معنی توکل و تکیه کردن به ائمه معصومین دانست و گفت: رمز پیروزی ما در اکثر عملیات ها شعار یا زهرا بود و آن وقت بود که جبهه باز می شد.

رضایی افزود: چرا باید این معنویت ها در جامعه ما کنار برود، مگر ما چه بدی دیدیم از ارزش های انقلاب، اعتماد به نفس و خودباوری.
وی اصل سوم مکتب قاسم سلیمانی و راه پیاده سازی گام دوم انقلاب را خلاقیت، ابتکار عمل و نوآوری اعلام کرد و گفت: قاسم سلیمانی با ابتکار عمل حشد الشعبی، جیش الوطنی، فاطمیون، زینبیون و حیدریون را به عنوان سازماندهی نو تاسیس کرد در حالی که یک زمانی این فلسطینی ها بودند که چریک تربیت می کردند.

رضایی افزود: ابتکار و خلاقیت قاسم سلیمانی یاد داد که چگونه باید دشمن را دور زد و او با اعتماد به نفس اعلام کرد که کمتر از سه ماه دیگر طومار داعش برچیده می شود.

او اصل چهارم مکتب قاسم سلیمانی را نیز مردمی سازی به معنای برای مردم و با دست مردم اعلام کرد و گفت: امنیت، آرامش و آسایش برای مردم است و با دست خود مردم انجام می شود همانگونه که قاسم سلیمانی با خود مردم عراق و سوریه داعش و النصره را وادار به عقب نشینی کرد.

رضایی تاکید کرد: مردمی سازی بدون توانمند سازی امکان پذیر نیست و اینکه گفته می شود نسل سوم و چهارم انقلاب باید مسیر شهدا و راه قاسم سلیمانی را ادامه بدهند باید از مسیر توانمندسازی انجام بشود.

مصباحی‌مقدم: نمایندگان به عنوان عصاره فضایل ملت باید الگو باشند
بخوانید

وی افزود: متاسفانه نتوانسته ایم میدان عملی برای توانمندسازی نسل سوم و چهارم درست کنیم و تاخیر ۳۰ ساله ای در انتقال بین نسلی داریم در حالی که قاسم سلیمانی و فرماندهان جنگ به جوانان میدان می دادند و توانمند می کردند و قهرمانان بزرگ ملی به وجود می آمد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش به اتفاقات منطقه ای نیز اشاره ای کرد و گفت: اسراییل با آمریکا و با همراهی بعضی از کشورهای عربی دست به دست هم داده اند و گفته اند که ما باید حرف آخر را با جمهوری اسلامی بزنیم، خوب بیاید بزنید، صدها سلیمانی از ایران اسلامی بلند خواهد شد.

رضایی افزود: اسراییلی ها می خواهند در امارات پایگاه بزنند، در بحرین و قفقاز نیز وارد شده اند و در داخل کشور هم یک ستون پنجمی را فعال کرده اند.

وی گفت: نفوذی ها و این ستون پنجمی که آمریکا و اسراییل در ایران فعال کرده اند سه گروه را تشکیل می دهند گروه اول نفوذی هایی هستند که به عنوان مثال به ترور شهید فخری زاده با فناوری پیشرفته ناتو و مدیریت موساد کمک کردند.

به گفته رضایی، گروه دوم، بازیگران سیاسی خطرناکی هستند که حتی ممکن است برخی از بزرگان را بازی بدهند همانگونه که در گذشته نیز کم نبودند بزرگانی را که بازی داده اند.

او گروه سوم را شامل رانتخواران سیاسی و اقتصادی دانست و گفت: ستون پنجمی در پشت جبهه انقلاب فعال شده و در جلو ما هم برخی از کشورهای عربی با همراهی آمریکا و اسراییل یک سازماندهی جدیدی ایجاد کرده اند.

رضایی ادامه داد: گام دوم انقلاب با یک مبارزه بسیار سنگینی آغاز خواهد شد چرا که ترس دشمنان از این است که اگر ایمان ایرانی ها با فرهنگ و اقتصاد متمرکز شود، تمدن بزرگی درست می شود و تمام کشورهای اطراف را به ایران وصل می کند.

وی گفت: دشمنان نمی خواهند فناوری بسیار پیشرفته به دست ایرانیان بیفتد چرا که تا ۲۰ سال دیگر انرژی های فسیلی سایر مناطق دنیا تمام می شود و ۷۰ درصد انرژی فسیلی از خلیج فارس بیرون می رود.

او تاکید کرد که دشمنان از بیانیه گام دوم انقلاب ترسیده اند و می خواهند با آن مبارزه کنند اما خون قاسم سلیمانی به کمک ملت ایران در گام دوم انقلاب خواهد آمد و جوانان به صحنه می آیند و آیندگان و سایر ملت ها خواهند فهمید که ملت ایران شکست ناپذیر است.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.