شکوفایی خلاقیت دانش آموزان در مدرسه ایدنو 

شکوفایی خلاقیت دانش آموزان در مدرسه ایدنو

معاون فرهنگی اجتماعی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از جشنواره ای متفاوت در راستای رویش‌های خلاقانه دانش‌آموزی، مدرسه ایده های نو، با عنوان "جشنواره ایدنو" خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی جانباز معاون فرهنگی اجتماعی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: نظر به اهمیت، شکوفایی خلاقیت در میان نسل جوان و پرورش آن ها به عنوان مدیران و آینده سازان فردا، فراخوان ایده ها و رویش‌های خلاقانه دانش‌آموزی مدرسه ایده های نو با عنوان "جشنواره ایدنو"، به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در شبکه های اجتماعی و سایت راه اندازی شد.

وی گفت: این جشنواره، ویژه دانش آموزان متوسطه دوم است. تمامی دانش آموزان انجمنی و غیرانجمنی می توانند در این رقابت شرکت کنند و از جوایز نفیس بهره مند شوند و یک حمایت ویژه جشنواره و صندوق ملی حمایت از ایده ها، مخصوص دانش آموزان پایه دهم عضو انجمن اسلامی نیز در این جشنواره تدارک دیده شده است.

جانباز خاطرنشان کرد: این جشنواره از ۲۰ آذرماه در سراسر کشور آغاز شده است و دانش آموزان می توانند تا سوم اسفند در جشنواره ایدنو شرکت کنند و پس از ثبت نام، ایده های خود رابه این جشنواره ارسال کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ادامه داد: دانش آموزان پس از ارسال ایده های خود، وارد بخش پشتیبان (حمایت مربی) و داوری می شوند و همزمان با ارسال بوم های ایده پردازی، پشتیبانی و داوری به صورت مستمر توسط پشتیبان ها و داورها انجام می‌شود تا دانش آموزان زمان لازم برای اصلاح و ارائه ایده های بهتر و خلاقانه تر را داشته باشند. داوری در این بخش تخصصی است و از طریق تیم داوری انجام خواهد شد. همچنین، ایده های برتر ملی و استانی در این مرحله توسط داور معرفی می شوند.

شیوه‌نامه معرفی جلوه‌های معلمی در زیست‌بوم جدید ابلاغ شد
بخوانید

وی گفت: همچنین ۱۰ ایده برتر استان (۵دختر و ۵پسر) به رویداد ملی ایدنو راه می یابند و جوایزی به آن ها اهدا می شود. همچنین ۶ ایده برتر دانش آموزان سال دهم(۳دختر و ۳پسر) ضمن دریافت جوایز، جهت اجرای ایده توسط صندوق حمایت از ایده، حمایت می شوند.

جانباز خاطرنشان کرد: در بازه زمانی تیر تا مردادماه۱۴۰۰ یک رویداد ملی در قالب کارگاه‌های خلاقیت، ایده پردازی، کسب‌ و کار، کارآفرینی و صنایع خلاق و مدیریت پروژه ویژه رتبه‌های برتر برگزار خواهد شد و از ۱۰ دانش‌آموز ایده پرداز مدرسه‌ای تقدیر به عمل خواهد آمد و همچنین صاحبان ایده‌های برتر می‌توانند به‌عنوان پشتیبان در دوره بعد جشنواره ایفای نقش کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: علاقمندان به شرکت در این فراخوان می توانند با مراجعه به سایت ایدنو به آدرس idnoo.ir و تکمیل اطلاعات گروه خود در بخش ثبت نام و هم چنین از طریق پرس لاین موجود در کانال پیام رسان بله به آدرس idnoo_ir اقدام به ثبت نام کنند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، گفتنی است جشنواره ایدنو از ۲۰ آذرماه به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در سراسر کشور آغاز شده است و دانش آموزان تا سوم اسفند فرصت دارند تا در این جشنواره شرکت کنند.

انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.