شیائومی چین از خزانه‌داری آمریکا شکایت کرد

شیائومی چین از خزانه‌داری آمریکا شکایت کرد

شرکت شیائومی چین روز جمعه از وزارت خزانه‌داری آمریکا و وزارت دفاع این کشور در دادگاه واشنگتن شکایت کرد تا این شرکت را از فهرست شرکت‌های مرتبط با نیروی نظامی چین حذف کنند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، شرکت شیائومی چین روز جمعه از وزارت خزانه‌داری آمریکا و وزارت دفاع این کشور در دادگاه واشنگتن شکایت کرد تا این شرکت را از فهرست شرکت‌های مرتبط با نیروی نظامی چین حذف کنند.

وزارت دفاع آمریکا در اواسط ماه ژانویه شرکت شیائومی و ۸ شرکت دیگر را به عنوان شرکتهای مرتبط با نیروی نظامی چین، به لیست سیاه خود اضافه کرد و حالا شرکت‌های آمریکایی باید تا موعد مقرر تمام سرمایه‌گذاری‌های خود در شیائومی را از این شرکت بیرون بکشند و روابط تجاری خود را با آن قطع کنند.

شرکت شیائومی در شکایت خود کاندیدای وزارت دفاع بایدن، لوید آوستین و وزیر خزانه‌داری او، جانت یلن را مورد خطاب قرار داده و اقدام صورت گرفته علیه این شرکت را غیرقانونی و غیرسازنده خواند و اعلام کرد شیائومی تحت کنترل نیروهای نظامی چین نیست.

در این شکایت آمده است: محدودیت‌های سرمایه‌گذاری اعمال شده برای شیائومی که از ۱۵ مارس اجرا خواهند شد ضررهایی فوری و بی‌بازگشت برای این شرکت به همراه خواهند داشت.

منبع خبر

سهام آسیایی با تثبیت نرخ بهره چین نوسان کردند
بخوانید

نظرات بسته شده است.