صحیفه سجادیه چگونه زندگی کردن را به ما می‌آموزد

صحیفه سجادیه چگونه زندگی کردن را به ما می‌آموزد

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت:یکی از امتیازات صحیفه سجادیه این است که چگونه زندگی کردن را به ما می‌آموزد. صحیفه سجادیه راهنما و راهگشای انسان است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در آیین‌ آغاز رسمی طرح ملی «یزد، نخستین پایگاه صحیفه سجاده ایران» که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از امتیازاتی که صحیفه سجادیه دارد این است که به ما می‌آموزد چگونه با خداوند حرف بزنیم و چه چیزی را بخواهیم و چگونه ارتباط بگیریم.

وی ادامه داد: دعای مکارم‌الاخلاق راهکار زندگی را به انسان نشان می‌دهد و هدف‌اش برقرار کردن ارتباط انسان با خداوند است. صحیفه انسان را به چگونه اندیشیدن وا می‌دارد و باعث می‌شود که انسان در کمال قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تاکید کرد: دنیای غرب به دنبال این است که انسان را از مسیر اصلی عبودیت جدا کند و سبک زندگی انسان‌ها را تغییر بدهد. متاسفانه برخی مواقع می‌گوییم که از معنویت دور شده و به مادیات نزدیک شده‌ایم. از صدسال پیش در برخی از کشورها مسلمانان را از مکتب‌های قرآنی جدا کرده‌اند و برخی از ما از مسیر خدایی دور شده‌ایم و امیدواریم پرداختن به امور قرآنی و ترویج صحیفه سجادیه در دستور کار فعالان قرآنی و نهادهای آموزشی قرار بگیرد تا در این امر شاهد یک تحول بزرگ باشیم. صحیفه سجادیه یک راهنمای ارزشمند برای ما محسوب می‌شود.

انقلاب اسلامی، انقلابی تمدنی است
بخوانید

انتهای پیام

ایسنا

نظرات بسته شده است.