صدور مجوز آزمایش انسانی واکسن کرونای موسسه رازی

صدور مجوز آزمایش انسانی واکسن کرونای موسسه رازی

کرج – رئیس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی از صدور مجوز آزمایش انسانی واکسن کرونای تولید این موسسه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اسحاقی صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای تولید واکسن کرونا در کشور اظهار کرد: اقدامات بسیار مناسبی در این زمینه در کشور صورت گرفت و توانستیم به نتایج بسیار درخشانی نیز برسیم.

وی بیان کرد: با تلاش فرزندان این مرز و بوم توانستیم گواهی آغاز کارآزمایی بالینی فازهای یک و دو نخستین واکسن نوترکیب ایرانی پروتئین اسپایک کووید – ۱۹ کرونا متعلق به مؤسسه رازی را دریافت کنیم که این گواهی نشان از موفقیت‌آمیز بودن مراحل قبلی تست واکسن است.

رئیس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی تصریح کرد: بر این اساس آزمایش انسانی این واکسن را به زودی شروع خواهیم کرد تا در صورت موفقیت‌آمیز بودن این مرحله به تولید انبوه برسیم.

وی بیان کرد: مجوز کمیته اخلاق برای شروع کارآزمایی بالینی فازهای یک و دو واکسن کرونا مؤسسه رازی اخذ شد و پروپوزال و پروتکل آن نیز در جلسه کارگروه وزارتی اخلاق در پژوهش بررسی شده و در تاریخ ۲۷ دی ماه به تصویب کمیته اخلاق رسیده است تا بتوانیم مراحل بعدی تست‌ها را آغاز کنیم.

اسحاقی با اشاره به سابقه صدساله ایران در زمینه تولید واکسن خاطرنشان کرد: کارآزمایی بالینی این واکسن به زودی آغاز شده و امیدواریم به پشتوانه توانایی متخصصان ایران و انجام موفقیت‌آمیز تمامی مراحل کارآزمایی بالینی، تولید این واکسن به عنوان واکسنی ایمن به زودی شروع خواهد شد.

آغاز فاز سوم بالینی واکسن کووایران در ۶ شهر کشور
بخوانید

وی متذکر شد: جوانان ایران اسلامی با استفاده از تجارب بسیار زیاد در این زمینه توانسته‌اند به موفقیت‌های زیادی برسند و به طور قطع برخلاف تمام هجمه‌های دشمنان واکسن کرونای ایرانی را به بهترین ممکن تولید کرده و در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.