صلاحیت حرفه‌ای روان‌شناسان و مشاوران در دستور کار سازمان روان شناسی

اعتباریابی آزمون‌ها، پروتکل‌های درمانی و مرز صلاحیت حرفه‌ای روان شناسان و مشاوران در دستور کار سازمان نظام روان شناسی و مشاوره است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، دکتر محمد حاتمی، رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری با سازمان نظام روان شناسی و مشاوره گفت: کیفی سازی خدمات روان شناسی و مشاوره پس از دو سال مجاهدت در ساختارسازی و مرجعیت بخشی جایگاه سازمان به یمن تلاش‌های همکاران سازمان با اقتدار جایگاه خود را در نظام سلامت کشور پیدا کرده است و مرجع تمام بخش‌های حاکمیت شده است و اعضاء در جامعه اعتبار بالایی دست یافته‌اند.

وی افرود: این امر به سادگی به دست نیامده است بلکه ما دو سال است شبانه روز کار می‌کنیم و اعضاء امیدوار شده‌اند در آینده اتفاقات میمونی برای برای ارتقای رشته رخ خواهد داد. اکنون زمان کیفی سازی، فرهنگ سازی و اشتغال یابی است. یکی از راه‌های آن انعقاد تفاهم نامه با نهادها و سازمان‌ها و استفاده از ظرفیت آنها برای اهداف ذکر شده است. اعتبارسازی آزمونهای روانی و پروتکل‌های روانی یکی از این کارها است؛ چون آزمون‌ها و پروتکل‌ها از حالت آکادمیک خارج شده بلکه بازاری شده است. با موسسه علوم شناختی در اعتبارسازی آزمونها همکاری می‌کنیم.

در این مراسم دکتر کمال خرازی، رئیس ستاد علوم شناختی طی سخنانی اظهار داشت: ماحصل این تفاهم نامه آموزش توانمند سازی، آزمونهای شناختی برای تمام روان شناسان و مشاوران، همکاری و تعامل با ستاد و نظام و تشکیل کارگروه مشترک برای دوران پسا کرونا ضرورت دارد. سازمان نظام روان شناسی و مشاوره با انسجام و قوامی که به دست آورده است با همکاری ستاد علوم شناختی می‌تواند گام‌های بلندی در ارتقای سلامت روان و مدیریت هیجانات منفی ناشی از کرونا بردارد.

رصد تغییرات سبک زندگی یکی از وظایف مددکاران اجتماعی
بخوانید

دکتر نیلی، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی هم با استقبال از همکاری‌های دوجانبه از حمایت ستاد از برنامه‌های سازمان خبر داد و مقرر شد کارگروه‌های در این باره تشکیل شود.
انتهای پیام

منبع خبر

نظرات بسته شده است.