ضرورت هماهنگی تمامی بخش‌ها با علوم پزشکی تبریز برای مدیریت کرونا

ضرورت هماهنگی تمامی بخش‌ها با علوم پزشکی تبریز برای مدیریت کرونا

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت همکاری و هماهنگی هرچه بیشتر بخش‌های مختلف و دستگاه‌های اجرایی با دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای مدیریت بیماری کرونا تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پورمحمدی صبح امروز در جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تبریز با قدردانی از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی مدیران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی و مدافعان سلامت، گفت: در سایه تلاش‌های مجاهدانه و ایثارگرانه کادر درمان و توجه مردم به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شاهد کنترل بیماری کرونا در استان و کشور هستیم.

وی اظهار داشت: مدیریت خوب بیماری کرونا در ایران، باعث حیرت و تعجب بسیاری از مجامع بین‌المللی و سازمان بهداشت جهانی شده و برخی از کشورها به دنبال الگوگیری از کشور ما برای مدیریت هرچه بهتر این بیماری هستند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت تلاش برای نجات جان انسان‌ها در آموزه‌های دینی، افزود: روند مقابله با بیماری کرونا و بسیج همگانی در این خصوص، تداعی‌گر روزهای سخت دفاع مقدس است و امیدواریم با روحیه جهادی و ایثارگرانه، شاهد ریشه‌کن شدن این بیماری در آینده نزدیک باشیم.

پورمحمدی تصریح کرد: به‌رغم مشکلات ناشی از بیماری کرونا و درگیری شدید بخش بهداشت و درمان، دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بخش‌های علمی، پژوهشی و عمرانی نیز به رسالت‌های خود عمل کرده و موفقیت‌های ارزشمندی کسب کرده است.

هیچ توقفی در روند حرکت توسعه‌ای کشور وجود ندارد

وی خاطرنشان کرد: با وجود کاهش درآمدهای دولت و کاهش شدید فروش نفت، هیچ توقفی در روند حرکت توسعه‌ای کشور وجود ندارد و تمام مدیران برای خنثی کردن آثار تحریم‌ها تلاش می‌کنند.

۱۳۸ بیمار مشکوک به کرونا درمراکز درمانی قم بستری هستند/ فوت ۳ نفر
بخوانید

پورمحمدی افزود: تحریم‌ها، فرصتی برای خودباوری و تکیه بر توان داخلی در بخش‌های مختلف است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: با توجه به فشارهای شدید و بی‌تجربه بر کشور در چند سال اخیر، تاریخ از دولت‌های یازدهم و دوازدهم به عنوان یکی از کارآمدترین و فداکارترین دولت‌ها یاد خواهد کرد.

پورمحمدی به تلاش دشمنان برای ناکارآمد نشان دادن نظام و انقلاب اشاره کرد و افزود: با وجود این تلاش‌ها روز به روز بر اقتدار و عزت جمهوری اسلامی افزوده می‌شود و بسیاری از کسانی که در حسرت پایان نظام جمهوری اسلامی ایران بودند، به زباله‌دان تاریخ پیوسته‌اند.

وی تأکید کرد: چرخ عظمت و اقتدار انقلاب و جمهوری اسلامی، بزرگ‌تر از آن است که در چاله‌های ریز متوقف شود و مطمئناً تهدیدهای دشمنان را به فرصتی برای خوداتکایی و شکوفایی در بخش‌های مختلف تبدیل خواهد کرد.

افتتاح ۱۰۰ پروژه دانشگاه علوم پزشکی تبریز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم در این جلسه با قدردانی از حمایت‌های استاندار آذربایجان شرقی در زمینه مدیریت کرونا در استان، گفت: خوشبختانه تعامل و همکاری بسیار خوبی در بین مدیران استان وجود دارد و امیدواریم نتیجه این تعامل‌های مثبت به پایان بیماری کرونا در استان منجر شود.

محمدحسین صومی با اشاره به بخشی از موفقیت‌های کسب شده دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سطح ملی، گفت: نزدیک به ۱۰۰ پروژه با اعتبار بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و بیش از یک هزار تخت به مجموع تخت‌های بیمارستانی استان افزوده خواهد شد.

افزایش آمار موارد مثبت کرونا در مشهد/ لزوم رعایت دستورالعمل ها
بخوانید

منبع خبر

نظرات بسته شده است.