طرح ملی یزد به عنوان پایتخت صحیفه سجادیه ایران آغاز به کار کرد

طرح ملی یزد به عنوان پایتخت صحیفه سجادیه ایران آغاز به کار کرد

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد و استاندار یزد آیین آغاز رسمی طرح ملی " یزد نخستین پایتخت صحیفه سجادیه ایران" برگزار شد.

به گزارش ایسنا، عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز دوشنیه ششم بهمن ماه در آیین آغاز رسمی «طرح ملی یزد پایتخت صحیفه سجادیه ایران» که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد با بیان این که دعا وجه مشترک همه ادیان الهی و جامع اساسی همه باورمندان به مبدا خلقت پیامبران الهی و رستاخیز آدمیان است اظهار کرد: خداوند انسان را به خواندن و طلبیدن صدا می‌زند. آنانی که شهد شیرین این فضیلت و حقیقت را چشیده باشند آموزگار روشنایی و بیداردلی هستند.

وی اظهار کرد: صحیفه سجادیه سرشار از نور است. گفت‌وگو از ادب نفس، ادب درس و ادب زبان که گمشده روزگار ما سرچشمه می‌گیرد، در زندگی امروز صحیفه سجادیه سرچشمه هدایت و معرفت است و زندگی مومنانه و روشنگرانه را برای انسان به ارمغان می‌آورد.صحیفه سجادیه مرتبه‌ای بسیار بالا دارد و از فرقه گرایی و فاصله‌گذاری ادیان و مذاهب به دور است. راه مقدس و تابناک آموزه‌های ناب الهی و جلوه‌ای پرفروغ بر رفتار و گفتار اهل بیت (ع) است. صحیفه سجادیه نمونه کامل قرآن صاعد، گنجینه معرفت و معنویت و سرچشمه بخش بزرگی از فرهنگ ناب دینی است. این کتاب پرگوهر و سراسر نور همچنان ناشناخته مانده است.

وی گفت: معاونت قرآن و عترت در عمل به وظایف خود در جریان سازی‌های صحیح فرهنگ اسلامی و با توجه به محجوریت صحیفه سجادیه، به طراحی طرح ملی پایتخت صحیفه سجادیه ایران اقدام کرد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرای آن را به دارالمومنین یزد سپرد و به همین منظور لوح افتخار نخستین پایتخت صحیفه سجادیه را به مردم آن دیار تقدیم می‌کنیم.

جزئیاتی از نمایشگاه مجازی قرآن کریم
بخوانید

در ادامه، محمد علی طالبی ـ استاندار یزد ـ با اشاره به اهمیت و جایگاه صحیفه سجادیه اظهار کرد: یزد داشته‌های غنی فرهنگی بسیار زیادی دارد و قرن‌ها به عنوان دارالعباده مشهور بوده است اما طی دهه‌های گذشته با رشد شهرنشینی دچار آسیب‌هایی شده است که باید به این داشته‌های غنی برگردیم.

وی گفت: اطمینان داریم که فعالیت‌های فرهنگی می‌تواند به رشد بیشتر جامعه مذهبی ایران کمک کند امیدواریم بتوانیم از این طریق فرهنگ دعا و نیایش را در جامعه ترویج دهیم.
انتهای پیام

ایسنا

نظرات بسته شده است.