طرح ملی یزد به عنوان پایتخت صحیفه سجادیه ایران آغاز به کار کرد

طرح ملی یزد به عنوان پایتخت صحیفه سجادیه ایران آغاز به کار کرد

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد و استاندار یزد آیین آغاز رسمی طرح ملی " یزد نخستین پایتخت صحیفه سجادیه ایران" برگزار شد.

به گزارش ایسنا، عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز دوشنیه ششم بهمن ماه در آیین آغاز رسمی «طرح ملی یزد پایتخت صحیفه سجادیه ایران» که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد با بیان این که دعا وجه مشترک همه ادیان الهی و جامع اساسی همه باورمندان به مبدا خلقت پیامبران الهی و رستاخیز آدمیان است اظهار کرد: خداوند انسان را به خواندن و طلبیدن صدا می‌زند. آنانی که شهد شیرین این فضیلت و حقیقت را چشیده باشند آموزگار روشنایی و بیداردلی هستند.

وی اظهار کرد: صحیفه سجادیه سرشار از نور است. گفت‌وگو از ادب نفس، ادب درس و ادب زبان که گمشده روزگار ما سرچشمه می‌گیرد، در زندگی امروز صحیفه سجادیه سرچشمه هدایت و معرفت است و زندگی مومنانه و روشنگرانه را برای انسان به ارمغان می‌آورد.صحیفه سجادیه مرتبه‌ای بسیار بالا دارد و از فرقه گرایی و فاصله‌گذاری ادیان و مذاهب به دور است. راه مقدس و تابناک آموزه‌های ناب الهی و جلوه‌ای پرفروغ بر رفتار و گفتار اهل بیت (ع) است. صحیفه سجادیه نمونه کامل قرآن صاعد، گنجینه معرفت و معنویت و سرچشمه بخش بزرگی از فرهنگ ناب دینی است. این کتاب پرگوهر و سراسر نور همچنان ناشناخته مانده است.

وی گفت: معاونت قرآن و عترت در عمل به وظایف خود در جریان سازی‌های صحیح فرهنگ اسلامی و با توجه به محجوریت صحیفه سجادیه، به طراحی طرح ملی پایتخت صحیفه سجادیه ایران اقدام کرد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرای آن را به دارالمومنین یزد سپرد و به همین منظور لوح افتخار نخستین پایتخت صحیفه سجادیه را به مردم آن دیار تقدیم می‌کنیم.

بوشهر برای کسب عنوان نخستین پایتخت قرآنی کشور در ۱۴۰۰ آماده می‌شود
بخوانید

در ادامه، محمد علی طالبی ـ استاندار یزد ـ با اشاره به اهمیت و جایگاه صحیفه سجادیه اظهار کرد: یزد داشته‌های غنی فرهنگی بسیار زیادی دارد و قرن‌ها به عنوان دارالعباده مشهور بوده است اما طی دهه‌های گذشته با رشد شهرنشینی دچار آسیب‌هایی شده است که باید به این داشته‌های غنی برگردیم.

وی گفت: اطمینان داریم که فعالیت‌های فرهنگی می‌تواند به رشد بیشتر جامعه مذهبی ایران کمک کند امیدواریم بتوانیم از این طریق فرهنگ دعا و نیایش را در جامعه ترویج دهیم.
انتهای پیام

ایسنا

نظرات بسته شده است.