عضو کمیسیون اجتماعی: نمی‌توان از برنامه شاد انتظار بیشتری داشت

عضو کمیسیون اجتماعی: نمی‌توان از برنامه شاد انتظار بیشتری داشت

سیدحمزه امینی روز سه‌شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش هشترود افزود: انتقادها از این برنامه زیاد است اما در شرایط فعلی نمی‌توان کار زیادی در این خصوص برای بهبود وضعیت این شبکه انجام داد.

وی با تاکید بر اینکه مدارس در روستاها نباید تعطیل شود، بیان کرد: معلمان روستایی باید با جدیت بیشتری در مدارس حاضر شوند تا به تحصیل دانش‌آموزان روستایی خدشه وارد نشود.

وی همچنین بر جذب نیروهای نهضت سوادآموزی از طریق برگزاری آزمون تاکید کرد و اظهار داشت: ما هم مخالف جذب نیروهای نهضتی به شکل فعلی هستیم و جذب آنان حتما یا باید از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد یا آزمون استخدامی.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین نسبت به اجرای درست قانون رتبه‌بندی معلمان تاکید و اضافه کرد: دولت در لایحه ۱۴۰۰ رقمی برای این رتبه‌بندی در نظر گرفته که امیدواریم اجرای آن به زودی آغاز شود.

۱۴ هزار نفر در هشترود بی‌سواد هستند

فرماندار هشترود هم در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان گفت: متاسفانه ۲۶ درصد جمعیت عمومی ۶ سال به بالا یعنی حدود ۱۴ هزار نفر از جمعیت شهرستان بی‌سواد هستند و حتی دوره‌های نهضت سواد آموزی را هم طی نکرده‌اند.
امین امینیان با تاکید بر اینکه هشترود بیشترین نرخ بی‌سوادی را در سطح استان دارد، بر نوسازی مدارس روستایی تاکید کرد و افزود: ۷۴ مدرسه در این شهرستان به تخریب و نوسازی فوری نیاز دارد.
رییس شورای آموزش و پرورش هشترود بیان کرد: از این تعداد ۳۴ مدرسه کانکسی، ۱۳ مدرسه سنگی و ۲۷ مدرسه نیز فرسوده است.

طرح سوال از وزیر راه درباره قطع پروازهای چارتری در کمیسیون اقتصادی
بخوانید

«امینیان» این را هم مورد تاکید قرار داد که این شهرستان به ۲۵۰ کلاس درس نیاز دارد که برای احداث آنها ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی بیان کرد: ۸۱ درصد دانش‌آموزان شهرستان در برنامه شاد عضویت دارند که فقط ۷۲ درصد از آنان فعال هستند.ِ
وی اضافه کرد: متاسفانه ۱۲ نفر در شهرستان از تحصیل بازمانده‌اند و اصلا در مدارس ثبت‌نام نکرده‌اند؛ علاوه بر آنان ۴۱ نفر هم ثبت‌نام کرده‌اند ولی فعالیت تحصیلی ندارند.
فرماندار هشترود همچنین اظهار داشت: برای اولین بار در سطح کشور دانش‌آموزان هشترود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس زیر ۱۰ نفر به مدارس رفتند.

بر اساس اعلام مدیر آموزش و پرورش هشترود، این شهرستان در بین مناطق ۳۹ گانه استان آذربایجان‌شرقی در سامانه شاد رتبه بالایی دارد.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.