علی پروین: علی کریمی باید رئیس فدراسیون شود، علی دایی وزیر ورزش!

علی پروین: علی کریمی باید رئیس فدراسیون شود، علی دایی وزیر ورزش!

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس به خبرورزشی گفت: دخترها و پسرم محمد فیلم شوخی‌های مهرداد را برای من می‌گذاشتند و با هم می‌خندیدیم. این بچه خیلی زود رفت.

خبرورزشی/ لیگ برتر ایران؛ مراسم تدفین پیکر زنده‌یاد مهرداد میناوند پنج‌شنبه گذشته در بهشت زهرا برگزار شد و مهرداد در میان شوک دوستداران فوتبال در قطعه ۲۵۵ نام‌آوران آرام گرفت. یکی از کسانی که با وجود مشکلات فراوان کرونایی خودش را به این مراسم رساند، علی پروین بود. اسطوره باشگاه پرسپولیس مثل همیشه بازماندگان اهالی فوتبال را هنگام سوگ عزیز تنها نگذاشت. آنچه در زیر می‌خوانید تازه‌ترین گفت‌وگوی ما با علی پروین است‌.

چند روز پیش که با هم صحبت می‌کردیم، پزشک معالج مهرداد میناوند خبر بهبود وضعیت او را اعلام کرده و با خوشحالی با هم حرف زدیم اما…
خدا رحمتش کند. اصلاً فکرش را نمی‌کردم این اتفاق بیفتد. همه ما امیدوار شده بودیم که خوب شده و به زودی از بیمارستان مرخص می‌شود و هنوز هم باور نمی‌کنم.

ظاهراً ریه‌اش آمبولی کرده بود.
متأسفانه حادثه دردناکی بود. به خانواده‌اش و همه فوتبالی‌ها تسلیت می‌گویم. خدا به خانواده‌اش صبر بدهد.

شما آن روز به ما گفتید اصلاً از شوخی‌های مهرداد ناراحت نمی‌شوید…
هیچ وقت از شوخی‌هایش ناراحت نمی‌شدیم و حتی دخترها و پسرم محمد فیلم شوخی‌های مهرداد را برای من می‌گذاشتند و با هم می‌خندیدیم. کاش هنوز زنده بود… این بچه خیلی زود رفت.

یکی از اتفاقات جالب مراسم سوگواری مهرداد میناوند برخورد صمیمی علی دایی و علی کریمی بود. شما این دو را دیدید؟
نه، آنقدر بهشت زهرا شلوغ شده بود که هرکدام یک طرف ایستاده بودیم. این دوتا جای دیگری بودند، من این طرف و مثل اینکه افشین و بقیه هم بودند اما همدیگر را ندیدیم.

گزینه اول جانشینی آقای‌خاص کیست؟
بخوانید

نظرتان راجع به آشتی‌کنان علی دایی و علی کریمی چیست؟
این دو که قهر نبودند!

بله، قهر نبودند و در بازی سپیدرود و سایپا آشتی هم کرده بودند اما اینقدر هم با یکدیگر صمیمی نبودند که در مراسمی کنار هم بایستند؟
‌چی از این بهتر؟ جفت‌شان برای فوتبال این مملکت زحمت ‌کشیده‌اند. خدا را شکر که اینقدر با هم خوب شده‌اند. این دو تا با هم خوب باشند دیگر غیرفوتبالی‌ها نمی‌توانند سوء‌استفاده کنند. این دو تا باید مثل کوه پشت هم باشند چون هر دو بزرگان این فوتبال هستند. به من باشد می‌گویم علی کریمی باید رئیس فدراسیون فوتبال باشد و علی دایی هم وزیر ورزش!

جداً؟!
چراکه نه؟ وقتی ما ورزشی‌ها و فوتبالی‌ها دست به دست هم بدهیم دیگر این غیرورزشی‌ها و سیاسی‌ها نمی‌آیند و پُست ورزشی و فوتبالی نمی‌گیرند. من یکی وقتی شنیدم علی دایی و علی کریمی در مراسم خدابیامرز مهرداد کنار هم ایستاده‌اند، خیلی خوشحال شدم. چیزی که باقی می‌ماند همین رفاقت‌ها و معرفت‌هاست.

در پایان حرف ناگفته‌ای ندارید؟
خداوند مهرداد میناوند را بیامرزد و به خانواده‌اش صبر بدهد. به همه فوتبالی‌ها و پرسپولیسی‌ها تسلیت می‌گویم و دعا می‌کنم هرچه زودتر شر این ویروس کرونا از سر مردم کنده شود.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.