عملکرد و موضع گیری های دولت با سیاست های کلان انطباق ندارد

عملکرد و موضع گیری های دولت با سیاست های کلان انطباق ندارد

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عملکرد، فعالیت‌ها و موضع گیری های دولت و انطباق و هماهنگی آن با سیاست‌های کلان آن چنان که در افکار عمومی مطرح است اتفاق نیافتاده است.

آیت الله سید احمد حسینی خراسانی نماینده مردم خراسان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با میزان انطباق اقدامات دولت با سیاست‌های کلی نظام ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: آن انتظاری که از دولت و دولتمردان وجود دارد که همگام و همسو با سیاست‌های کلان ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری برآورده نشده است.

وی عنوان کرد: عملکرد، فعالیت‌ها و موضع گیری های دولت و انطباق و هماهنگی آن با سیاست‌های کلان آن چنان که در افکار عمومی مطرح است اتفاق نیافتاده است و گاهی به هر دلیل، یا به خاطر کلی گویی ها یا اجمال در اظهار نظرها و مطالب چندجانبه ای احساس می‌شود هماهنگی و هم سویی لازم وجود ندارد.

نماینده مردم خراسان در مجلس خبرگان رهبری افزود: برای مثال در سیاست‌های کلان خارجی در بحث مذاکرات و بحث بعضی از توافقنامه‌ها و قراردادها، آن طوری که رهبری خط مشی کلی مسئولان را تعیین کردند به درستی عملی و پیروی نشده است. شاید مصداقی بیان کردن شاید کار راحتی نباشد اما فی الجمله می‌دانیم آن هماهنگی و همسویی لازم و مورد توقع و انتظار صورت نگرفته است.

آیت الله حسینی خراسانی با بیان اینکه گاهی مواقع خود رهبری نیز از همسو نبودن برخی اقدامات دولت با سیاست‌های کلان ابراز گلایه مندی کردند، گفت: برای مثال در فلان موضوع که قرار مذاکره بوده است من توصیه کرده ام که در متن توافقنامه، قرارداد حواستان باشد که از واژگان شفاف و غیرقابل تفسیر به رأی استفاده شود. به هر حال اینها به اقتضای سیاست‌هایی که دارند شیطنت می‌کنند، کلاه سر شما نرود، بازی نخورید، شما را دور نزنند.

لاریجانی درگذشت همسر آیت‌الله ری‌شهری را تسلیت گفت
بخوانید

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در برخی موارد خودشان گفتند ما اینها را گفتیم ولی رعایت نشد. در جریانات مربوط به مدیریت داخلی کشور هم که مساله جلب رضایتمندی مردم به شکل مقبول و ممکن مهم است، گاهی به دلیل برخی کم کاری‌ها و بی توجهی‌ها، سو مدیریت‌ها منجر به ایجاد نارضایتی در افکار عمومی شدند.

آیت الله حسینی خراسانی بیان کرد: گاهی رهبری از اعتبار خود مایه گذاشته و مردانگی کرده و برای حمایت از دولت از خودگذشتگی نشان داده است. مثال آن بحث افزایش قیمت بنزین بود که نهایتاً مشخص نشد اینها با هم هماهنگ بودند که اعلام کردند یا نه؟ بعد از آشوب‌های خیابانی و نارضایتی‌ها مسئولین گفتند ما هم خبر نداشتیم.

وی در پایان تاکید کرد: اینها نشان می‌دهد اهتمام، پشتکار و دلسوزی لازم برای پیگیری منویات رهبری که قطعاً در راستای خدمت به مردم و جلب رضایت مردم و حفظ اعتماد ملی و عمومی است خیلی از سوی دولت رعایت نشده است.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.