عنابستانی: اشتباه کردم، از مردم و سرباز عذر می‌خواهم

عنابستانی: اشتباه کردم، از مردم و سرباز عذر می‌خواهم

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، اوایل هفته جاری فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می داد یک مامور راهنمایی و رانندگی که دوران خدمت سربازی خود را در این ارگان می‌گذراند نزدیک منطقه دروازه دولت تهران،‌ مقابل خودرو «علی اصغر عنابستانی» نماینده مردم سبزوار ایستاده و از اینکه به دلیل جلوگیری از ورود خودروی او به خط ویژه اتوبوس های تندرو از او سیلی خورده است، به شدت اعتراض دارد.

در ادامه عنابستانی موضوع را با انتشار پیامی در فضای مجازی تکذیب کرد و مدعی شد که به صورت سرباز سیلی نزده است.

اما، فیلم دیگری نیز از دوربین های منتهی در همان منطقه انتشار یافت که روایت سرباز را تایید می کرد.

فرمانده کل نیروی انتظامی و دیگر فرماندهان این نیرو نیز به صورت رسمی به رفتار این نماینده اصولگرای مجلس یازدهم اعتراض کرده و خواهان رسیدگی فوری به موضوع شدند.

کار به جایی رسید که «محمدباقر قالیباف» و شماری از اعضای هیات رییسه مجلس با تقبیح چنین رفتارهایی، از رسیدگی به موضوع خبر دادند و اعلام کردند دستور بررسی دقیق ماجرا صادر شده است و درصورت احراز تخلف، هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بدون مسامحه با نماینده مذکور برخورد قانونی خواهد کرد.

پس از حجم گسترده اعتراضات و فشارها، سرانجام عنابستانی که از قضا، «سخنگوی فراکسیون مقابله با آسیب های اجتماعی در مجلس یازدهم» است، ساعاتی پیش با انتشار یک ویدئو در فضای مجازی پذیرفت که کارش اشتباه بوده است و به دلیل حواشی رخ داده از مردم و مامور مجری قانون عذرخواهی کرد.

دسترسی دوباره به تمام متن پایان‌نامه‌ها و رساله‌های ایرانداک
بخوانید

این نماینده مجلس یازدهم گفت: قرار بود این ویدئو در نخستین ساعات بعد از واقعه منتشر شود اما دلسوزان و بزرگان بنده را به صبر و سکوت دعوت کردند تا فضا آرام و ابهامات برطرف شود. اما متأسفانه هر لحظه به ابهامات ماجرا افزوده شد و مجبور شدم آنچه رخ داده را در سایت و رسانه‌های خودم منتشر کنم.

عنابستانی در ادامه گفت: هدف از انتشار این فیلم عذرخواهی از تک تک مردم کشور است که به هر دلیلی احساسات آنها جریحه‌دار شد. البته مشخص است بین افراد جامعه در اجرای قانون تفاوتی وجود ندارد و شان ما نیز مطیع برابر قانون و درخدمت مردم بودن است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با تشکر از مأمور راهور پلیس برای اجرای قانون و جلوگیری از ورود خودرو او به خط ویژه عنوان کرد: این اتفاق ممکن است برای هر فردی رخ بدهد که اگر توهینی بشنود، عصبانی شود زیرا همه ما انسان‌ها ممکن است در مقابل توهین دچار خطا شویم.

سخنگوی فراکسیون مقابله با آسیب های اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: با این وجود، اینجانب باید بیشتر به خود مسلط می‌بودم و در همان حد عصبانیت نیز کارم اشتباه بود و به همین دلیل بار دیگر از مردم ایران و حوزه انتخابیه که روزهای سختی برای آنها می‌گذرد و شرمنده آنها شدم، عذرخواهی می‌کنم و بنده خاک پای آنها و مدافعان وطنم هستم.

منبع خبر

نظرات بسته شده است.