فرصت شرکت در طرح ملی ایران قوی تمدید نمی‌شود/ بچه‌های مسجد مصداق بارز افسران جنگ نرم

فرصت شرکت در طرح ملی ایران قوی تمدید نمی‌شود/ بچه‌های مسجد مصداق بارز افسران جنگ نرم

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به فعالیت‌های کانون‌های فهما در طرح ملی ایران قوی، بچه‌های مسجد را مصداق بارزی از افسران جنگ نرم توصیف کرد و افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این طرح تا ۲۲ بهمن ماه فرصت دارند و این زمان تمدید نمی‌شود.

به گزارش ایسنا،حجت‌الاسلام و المسلمین «حبیب‌رضا ارزانی» در گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، با اشاره به روند برگزاری دومین رویداد ملی فهما با محور طرح «ایران قوی» گفت: تلاش‌های بچه‌های مسجد در این دوره بسیار قابل توجه بود از این جهت که تجربیات سال گذشته وجود داشت و کانون‌ها توانستند بر اساس نوع عملکرد خود و آنچه که در «فهما۱»‍ اتفاق افتاد با نگرش تازه ای اقدام به ثبت آثار در سامانه بچه های مسجد داشته باشند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: با توجه به این مساله آثار متعددی در رواق‌های دوازده گانه از سوی کانون‌ها در سامانه بچه‌های مسجد بارگذاری شد و همچنان نیز این فرصت تا ساعت ۱۲ شب ۲۲ بهمن ماه وجود دارد اما پس از آن شرکت در طرح تمدید نخواهد شد.

وی با اشاره به بررسی و ارزیابی آثار ارسال شده به سامانه بچه های مسجد گفت: این روند تا ۱۰ اسفند از سوی هیات داوران صورت گرفته و برگزیدگان طرح ملی ایران قوی روز ۱۸ اسفند همزمان با سالروز تاسیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور است اعلام می‌شوند.

حجت الاسلام و المسلمین ارزانی با بیان اینکه دایره برگزیدگان این دوره از رویداد فهما نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، اظهار کرد: با توجه به اینکه طرح ملی ایران قوی محور فعالیت‌های کانون‌ها در سال جاری محسوب می‌شود در نتیجه بر اساس این طرح و رواق‌های تعریف شده در آن برگزیدگان متعددی خواهیم داشت.

نشاط قرآنی هدیه ماه خدا بر جان‌های خسته از کرونا
بخوانید

وی افزود: امسال با توجه به شیوع کرونا بسیاری از فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به حداق رسید اما با این وجود تاکنون ۴۲ میلیون امتیاز در سامانه بچه‌های مسجد به ثبت رسیده که قابل توجه است و تا پایان طرح نیز افزایش می‌یابد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به ارایه گزارش آماری از عملکرد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سراسر کشور پرداخت و گفت: تعداد ۲۵۹ باب کانون بین ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار امتیاز کسب کردند، در این میان ۲ کانون بالای ۱۵ هزار امتیاز را به دست آوردند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فهما، در بخش دیگری از مباحث خود ضمن تقدیر از فعالیت‌های خالصانه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: تاکنون تعداد ۲۵ هزار و ۹۹۲ کانون در کشور تاسیس شده و قطعا تا پایان طرح ملی ایران قوی این تعداد فراتر از ۲۶ هزار کانون می رود؛ در این میان آنچه که مسلم است مجاهدت و تلاش بی‌شائبه بچه‌های مسجد است، نوجوانان و جوانانی که به راستی به تعبیر مقام معظم رهبری افسران جنگ نرم هستند.

حجت الاسلام و المسلمین ارزانی در ادامه خبر از صدور ۷۲۰۰ مجوز الکترونیکی برای کانون های فهما در سراسر کشور داد و تصریح کرد: آنچه که در سامانه بچه های مسجد اتفاق افتاد یک انقلاب در حوزه فعالیت های مسجدی است؛ چراکه هر کانون فرهنگی هنری باید اطلاعات جامعی را از مسجد و کانون در سامانه ارایه کند که از جمله آنها می توان به معرفی روحانی مسجد، مدرک تحصیلی اعضای کانون و بسیج اشاره داشت.

مبلغی ، رئیس شورای دین پژوهان کشور شد
بخوانید

وی ادامه داد: تاکنون در سطح کشور و ذیل طرح ملی ایران قوی، بالغ بر ۲۹ میلیارد تومان از سوی کانون های فرهنگی هنری برای انجام فعالیت‌ها و برنامه‌های مسجدی هزینه شده است که این رقم طبق برآوردها تا پایان طرح به بالاتر از ۵۰ میلیارد می رسد.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه ابراز امیدواری کرد که زیست بوم بچه‌های مسجد به گونه‌ای گسترش یابد که فعالان مسجدی این فضا را خانه خود بدانند و در راستای توسعه فعالیت های خود به ویژه در عرصه بین‌الملل تعامل مضاعفی با یکدیگر داشته باشند.

انتهای پیام

ایسنا

نظرات بسته شده است.